Historie

Zpět na článek

Gustáv Husák: „Buržoazní nacionalista“ a symbol socialistické normalizace v Československu

18 komentářů

lug70
17. dubna 2024 • 22:41
@tempter No jo, když není argument, začnou se rozdávat nálepky a taky nastupují nadávky. Klasická reakce všech blbů, kteří si nevidí dál, než na špičku nosu. Jak řekl klasik, inteligentní člověk napadne názor, blbec napadne jeho autora.
lug70
17. dubna 2024 • 20:36
Dejme pokoj Husákovi. Ať byl jaký chtěl, tak za něj se v Československu postavilo toho nejvíce, od silnic a elektráren, přes přehrady a průmyslové podniky až po sportovní stadiony, rekreační objekty a hlavně byty pro lidi. Však taky noví popřevratoví vládci měli po Husákovi celá léta tu co prodávat cizákům a hlavně co rozkrádat.
Richard Šebesta
17. dubna 2024 • 16:38
@našinec Nevím že by byl zavřen za 1.republiky. Kdy to mělo být rád se nechám poučit ? Byl zavřeny za slovenského státu a za komunismu vlastními soudruhy.
Martin Kopecký
17. dubna 2024 • 14:55
Husák byl snad jako první prezidenta Československa vysokoškolsky vzdělaný a buď jediný nebo jeden z mála prošel komunistickým žalářem.
Ta změna v roce 1968 byla krutá ale i všemi (zvláště uměleckou frontou) oblíbený Dubček byl asi pro okupanty, a to Poláky, Němce, Maďary, Ukrajince a pak teprve Rusy, příliš lehká váha. Proto letěl do Moskvy Svoboda, jehož Rusi uznávali vzhledem k jeho skutečným zásluhám v bojích 2.svet.valky ( nikoli jako dnešní generalisimo na Hradě ) , být jeho konec ve fci prezidenta byl trpký.
Je otázka, zda pro Rusy byl Husák nejpřijatelnější ( co by na to řekl třeba Vasil Bilak, údajně původem ze Zakarpatské Ukrajiny, jeden z tehdejších autorů " zvacího dopisu" a poté nejvyšší ideolog KSČ) a zda by u nás nenastoupil nějaký " říšský protektor" z východu s mnohem horšími dopady na obyvatelstvo než se realizovaly tzv. "ta Husáka".
A kdo mluví o "odpadu" a přitom sám bydlí v paneláku na sídlišti, navštěvuje lékaře v městské nemocnici a sám nebo jeho děti studuji státní školy všech úrovní, chodí do kina či divadla v daném městě (asi mimo Prahu a Brno), využívá důchod ať doma nebo v domově seniorů, je sám těžce podezřelý , že smrdí odpadem, tedy fekáliemi. Minimálně duševně, možná trochu i morálně.
tempter
17. dubna 2024 • 14:38
@našinec Dostal jen to, co si svým životem zasloužil. Chybou bylo, že tento osud nepotkal více komoušských hajzlů a potentátů. Za to, co tady za těch nekonečných 40 let natropili, by to byl pořád milosrdný trest... Tady musím dát za pravdu Cyrdovi Šebestů, vůbec nemá smysl se tímto odpadem zabývat, snad jen jako varování pro příští generace...
Uživatel_5417695
18. dubna 2024 • 19:09
@našinec
Neni to cenzura. Jen zjevne maji rozbity system zobrazujici prispevky. V URL adrese vymente jednicku (je zobrazena za lomitkem jako posledni znak) za dvojku a na ty dalsi prispevky se dostanete. Pokud je tech prispevku opravdu hodne, tak zkuste 3, 4, atd.... timto zpusobem lze prispevkama listovat. Zjevne se "ajtakum" aplikujicim zdejsi diskuzni system nekam ztratila tlacitla "dalsi" a "predesle" :P
Avatar - našinec}
našinec
18. dubna 2024 • 13:45
Bylo zde reagováno 16x, ale viditelných je pouze 10 příspěvků. Proč? Nějaká dost hustá cenzura.
Avatar - našinec}
našinec
18. dubna 2024 • 13:38
@našinec Nejde mi odpovědět panu Šebestovi na otázku. Opakovaně mi byl příspěvek smazán:

Zde je chronologie Husákova věznění za první republiky:

1931: Zatčen a odsouzen k 3 letům vězení za komunistickou činnost.
1934: Propuštěn z vězení.
1935: Znovu zatčen a odsouzen k 4 letům vězení za účast na ilegálním sjezdu KSČ.
1938: Propuštěn amnestií.
Avatar - našinec}
našinec
18. dubna 2024 • 13:36
@Richard Šebesta Včera jsem odpověděl a odpověď nikde, takže:

Zde je chronologie Husákova věznění za první republiky:

1931: Zatčen a odsouzen k 3 letům vězení za komunistickou činnost.
1934: Propuštěn z vězení.
1935: Znovu zatčen a odsouzen k 4 letům vězení za účast na ilegálním sjezdu KSČ.
1938: Propuštěn amnestií.
Petr Lavička
18. dubna 2024 • 08:15
Asi tak. Je pravda, že z komunistických zemí bylo ČSSR asi ekonomický nejvyspělejší a ještě v rámci RVHP dotovalo SSSR, Rumuny a Bulhary Nejsem si ale jistě, že to byla Husákova zásluha.