Archív

Zpět na článek

Ebooks: Kaplického knihovna bude k ničemu

13 komentářů

grassazione
1. dubna 2011 • 00:21
Zrovna zápisky do knih a zvýraznění textu je v Kindle mnohem praktičtější než v klasických, papírových knihách. Zkuste si na týden Kindle půjčit, třeba změníte názor.
grassazione
1. dubna 2011 • 00:19
Neexistuje prodej e-knih v ČR? Jen já vím o 4 prodejcích.
jendai
22. července 2010 • 14:15
zas tak levné by to nebylo, ale pri trose stesti a nepredrazene zakazce (jak je to u verejnych zakazek v Cechach zvykem) by se to za 0,5-0,7mld dalo sfouknout...cili treba za 5-10% nákladů na Kaplického NK...jenže - nebylo by to ono, chobotnice je povedený návrh...jen bych ho realizoval tak za 4-5 let, ne teď...
hairy
22. července 2010 • 11:13
Zřejmě jste si nepozorně přečetl nepřesné podklady, jinak byste nemohl napsat tak naivní článek.
Věc se zhruba asi tak, že se jedná o údaje internetového knihkupectví Amazon z prodeje v USA. Na 100 prodaných "papírových" knih připadlo 180 knih ve formě elektronické. Ale jen v Amazonu. V rámci celého knižního trhu v USA činí prodej elektronických knih jen 1,5 % z celkových tržeb z prodeje všech knih v USA...
V Česku prodej e.knih dosud prakticky neexistuje.
Tento stav se dozajista bude v budoucnu měnit, prodej e.knih bude pravděpodobně celosvětově narůstat, ale v žádném případě to nebude znamenat zánik klasických knih, tak jak si to laicky vykládáte vy.
Kniha jako taková je nenahraditelná.
muhlhaus
22. července 2010 • 08:31
že nová budova NK není nutná, ale určitě by byla méně zbytečná a navíc levnější než "slavná" letenská Blanka. Za šílený ovšem považuju nápad postavit blob na místě zbouraného Paláce kultury, když ten by šel za pár korun na knihovnu přestavět.
vujtech
22. července 2010 • 08:17
Kaplického knihovna je skvost moderní architektury a hodí se přesně na Letnou a do zeleně kam byla navržena - to je můj názor.
Je to velká škoda, že jí zazdili, anebo že vymýšlí podivná další místa...

Dovolí se stavět všelijaká obchodní obludária, všude visí billboardy, ale tento vítězný návrh, který by lákal turistity a ochraňoval národní psaný klenot zazdili - je to hloupost na entou.
-------------
Otázka pro autora: Reflex tištěný nebo elektronický, já dávám rozhodně přednost tištěnému! Co Vy?;)
jendai
21. července 2010 • 23:08
jinak dle vašeho tónu "nač stavět baráky" odhaduji, že každý čteme jiný druh (i odborné) literatury a ta má se nezabývá digitálním a digitalizujícím světem (možná okrajově), proto moje překvapení
jendai
21. července 2010 • 22:49
čtu odbornou literaturu v origimálech, protože české verze trvají dlouho ;-) měl jsme namysli přepis, ne překlad (omyl). nevěděl jsem, že se to scanuje, myslel jsem, že je to potřeba kvůli tomu čtecímu zařízení přepsat do digitální podoby...
kiddo
21. července 2010 • 16:29
Práce překladatele není překládat knihy z jedné hromady na druhou a digitalizace fondu probíhá skenováním a ne přepisováním.
sendyman
21. července 2010 • 15:13
co je to za ***a, kterej si plete instituci NÁRODNÍ knihovny s obecní kni***u v Horní Dolní? Jak už tu nedávno někde někdo napsal, že je k hovnu, protože akorát by "sloužila Pražákům", tak teď zas proto, že je ebook? Ješiš...