175 vražd denně. Počet zabitých v Brazílii je rekordní, loni tam bylo zavražděno až 63 880 lidí | Reflex.cz
nahoru

175 vražd denně. Počet zabitých v Brazílii je rekordní, loni tam bylo zavražděno až 63 880 lidí

Daniel Baret11. srpna 2018 • 14:17
Symbolický protest proti kriminalitě v Brazílii. Před sídly ministerstev představují cihly počet zavražděných Brazilců každý týden (foto z roku 2012)
Symbolický protest proti kriminalitě v Brazílii. Před sídly ministerstev představují cihly počet zavražděných Brazilců každý týden (foto z roku 2012)
• foto: 
Profimedia

Přestože se Brazílie ze všech sil snažila kvůli mistrovství světa ve fotbale v roce 2014 a letní olympiádě v Rio de Janeiru v roce 2016 potlačit rozbujelou kriminalitu, neblahé trendy se nepodařilo zastavit. Podle čtvrteční zprávy brazilských úřadů byl v této jihoamerické zemi loni zaznamenán rekordní počet vražd – bylo jich až 63 880. Každý den tak bylo v průměru zabito 175 lidí. O osm procent vzrostl i počet znásilnění.

Jak napsala americká agentura UPI, prudce také vzrostl počet zabitých lidí při konfrontací zločinců s policií, která neváhá střílet, protože příslušníci bezpečnostních složek se obávají o svůj život.

„Je to scénář plný hrůzy. Čísla ukazují, že máme stále vážnější problém s násilnou kriminalitou a obecně s násilím,“ řekl britskému deníku The Guardian Renato Sérgio de Lima, který je ředitelem brazilského výboru pro veřejnou bezpečnost.

De Lima dále uvedl, že většinu obětí tvoří mladí černoši. K vraždám podle něj přispívají zastaralé zákony, někdy brutální postupy policie a také zvýšená aktivita organizovaných zločineckých gangů na území celé Brazílie. V zemi je momentálně ve vězení téměř 700 tisíc lidí.

Okamžik před katastrofou: Podívejte se na fotografie, které těsně předcházely smrti
Největší, nejkrvavější a plný zlata. Podívejte se do nejslavnějšího zlatého dolu v…

Daniel Baret


Klíčová slova: Brazílie, vraždy


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější