nahoru

Na protest proti Zemanovi na Národní třídu dorazilo několik tisíc lidí

ČTK, ref 17. listopadu 2014 • 11:22
Protest proti Zemanovi
Protest proti Zemanovi
• foto: 
ČT24

Na protest proti prezidentu Miloši Zemanovi dorazilo dnes na pražskou Národní třídu odhadem několik tisíc lidí. Měli s sebou symbolické červené karty, skandovali hesla jako "Miloše do koše", "Ani Milouše ani Miloše" a vyzývali prezidenta k abdikaci. Odpoledne se vydají v průvodu z Betlémského náměstí na Pražský hrad.

Organizátor akce Martin Přikryl je rád, že se protest podařilo zvládnout "bez nesmyslů a bez nadávek". Prohlášení, které organizátoři pošlou na Pražský hrad v podobě korespondenčního lístku jako červenou kartu, kritizuje Zemanovo působení ve funkci prezidenta.

"My jsme použili metaforu se zaměstnáním. A podle nás pan prezident, který od nás dostal tu možnost být prezidentem, tak nepracuje dobře, nechodí do práce připravený, a když náhodou pracuje, nepracuje podle našich představ, tak jak by pracovat měl," řekl Přikryl v České televizi. Mandát, který dostal Zeman v přímé volbě, je podle něj silný, ale neopravňuje prezidenta k tomu, aby si čtyři roky dělal, co chce. 

Další občanské iniciativy chystají na odpoledne do centra Prahy satirický průvod v karnevalových maskách. Levicové iniciativy uspořádají na Klárově shromáždění ke kritickému hodnocení vývoje v Česku a na podporu Zemana.

ČTK, ref


Diskuse ke článku