nahoru

Německé firmy překvapivě otočily, po sestřelení letadla souhlasí se sankcemi proti Rusku

27. července 2014 • 13:00
Německé firmy překvapivě otočily, po sestřelení letadla souhlasí se sankcemi proti Rusku
Německé firmy překvapivě otočily, po sestřelení letadla souhlasí se sankcemi proti Rusku
• foto: 
Profimedia.cz

Sestřelení malajsijského letadla nad východní Ukrajinou může mít pro Rusko daleko vážnější hospodářské důsledky, než si někdo myslel. Po Nizozemsku se i firmy v Německu vyjádřily, že by to sice „bolelo“, ale prý není možné dál tolerovat podobné „akty nelidskosti“, jakým bylo právě sestřelení civilního letadla. Informoval o tom web thelocal.de.

Ten citoval předsedu německého Výboru pro hospodářské vztahy s východní Evropou Eckhardta Cordese, který deníku Handelsblatt řekl, že pokud je to nutné, tak německé firmy zaplatí cenu, kterou by sankce představovaly.

Výbor sdružuje více než 6000 německých firem, které mají obchodní vazby na Rusko. Ty předtím varovaly, že sankce by mohly ohrozit mnoho ze 350 tisíc pracovních míst, která jsou na byznys s Ruskem u našich sousedů navázaná.

Jenže jak politici, tak firmy, jsou po sestřelení letadla pod velkým tlakem veřejnosti, která už ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi nevěří. Přestaly zabírat i argumenty, že sankce budou mít negativní hospodářské dopady.

VILIAM BUCHERT: Absurdistán: Protikorupční policie je v rozkladu, skončil sedmý její…Klíčová slova: reflex, ekonomika, Německo


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější