Na Marsu je možná život! NASA objevila tekoucí vodu | Reflex.cz
nahoru

Na Marsu je možná život! NASA objevila tekoucí vodu

ČTK28. září 2015 • 19:44
Na Marsu je možná život! NASA objevila tekoucí vodu
foto: NASA/JPL/University of Arizona

Vědci mají důkazy, že se na Marsu vyskytuje v určité podobě tekoucí voda, přinejmenším po dobu léta. To znamená, že by na této planetě mohl být i život. Uvedl to dnes americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA), který prezentoval poznatky z nejnovějších výzkumů Marsu.

Vědci už v roce 2008 potvrdili, že na Marsu je voda v podobě ledu, nebylo ale jasné, zda je tam i voda tekoucí.

"Jde o významný pokrok, který zřejmě potvrzuje, že na povrchu Marsu nyní teče voda v podobě solných potůčků," řekl na tiskové konferenci člen vedení NASA John Grunsfeld. "Je to významný vědecký objev. Mars se stává zajímavějším," uvedlo vedení NASA.

Nové poznatky pocházejí z amerického satelitu Mars Reconnaissance Orbiter, který krouží kolem rudé planety od roku 2006.

Vědci NASA se dál zaměří hlavně na to, zda na planetě existuje nějaký mikroskopický život, pro který je voda nezbytná. Také se budou snažit zjistit, co přesně je zdrojem zjištěné tekoucí vody na povrchu Marsu.

Na animaci krajiny vytvořené tekoucí vodou se můžete podívat na videu.

 

ČTK

Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější