nahoru

Dubaj chce trumfnout sama sebe – postaví dvojici nejvyšších mrakodrapů na světě

arb 31. října 2014 • 17:00
Dubaj chce trumfnout sama sebe – postaví dvojici nejvyšších mrakodrapů na světě
foto: Emaar properties

V Dubaji stojí v současnosti nejvyšší budova na světě – mrakodrap Burdž Chalífa, který má 828 metrů. Ale podle všeho to není všechno, co se v tomto bohatém centru Spojených arabských emirátů chystá. Připravují se další komplexy obrovských staveb. Například dvojice nejvyšší mrakodrapů světa. Informaci zveřejnil dubajský web thenational.ae.

Projekt podle webu připravuje jeden z nejvýznamnější developerů světa - dubajská společnost Emaar. „Páreček“ obrovských mrakodrapů má být součástí komplexu obytných, kancelářských, hotelových a obchodních budov, které bude nedaleko bývalého starého centra města, které se nazývá Creek.

Emaar zatím nezveřejnil, kolik má celý projekt stát a kdy bude výstavba zahájena. Ale podle dostupných informací by mohla být stavby zahájeny už příští rok. Z firmy uniklo, že půjde o něco skutečně „kreativního a speciálního“. Vzhledem k tomu, že Dubaj je už teď domovem mnoha nádherných mrakodrapů, můžeme očekávat něco bombastického. Navíc emirát se připravuje na Expo 2020 a hodlá do něj investovat desítky miliard dolarů. Chce trumfnout v tomto směru i Šanghaj, kde byla světová výstava v roce 2010.

Zatím se ví, že v celém komplexu, kde budou i dvojčata obrovských mrakodrapů, mají být byty pro téměř 40 tisíc lidí a celkem 22 hotelů. Zajímavé přitom je, že vzhledem k extrémně vysoké nabídce, ceny bytů a domů v Dubaji začaly stagnovat.

Firma Emaar chtěla stavět velký komplex budov i v kurdské části na severu Iráku, ale kvůli nestabilní situaci, zatím projekt odložila.

arb


Diskuse ke článku