nahoru

Nahá aktivistka z Femen překvapila italského expremiéra Berlusconiho při volbách stejně jako Zemana

Viliam Buchert4. března 2018 • 14:21
Aktivistka hnutí Femen se u italských voleb nahá vrhla před Silvia Berlusconiho
Aktivistka hnutí Femen se u italských voleb nahá vrhla před Silvia Berlusconiho
• foto: 
ČTK/AP/Luca Bruno

Úplně stejný scénář, jaký se odehrál při českých prezidentských volbách v lednu, kdy nahá aktivistka hnutí Femen skočila před prezidenta Miloše Zemana, se opakoval v neděli v Miláně při italských parlamentních volbách. Nahá feministka vyskočila na stůl ve volební místnosti, kde se chystal hlasovat čtyřnásobný bývalý premiér Silvio Berlusconi.

Také v Itálii se aktivistka vydávala za novinářku, tentokráte francouzskou. Podle prvních informací jí bylo mezi 25 až 30 lety. Vyskočila s odhalenými ňadry na stůl, když se šel Silvio Berlusconi registrovat, aby mohl odvolit. Na zádech měla nápis své organizace Femen a na prsou a břichu nápis „Berlusconi skončil“. Křičela, že čas známého italského politika již „vypršel“ a že musí „skončit“. Pak ji odvedla policie.

Organizace Femen informovala, že se jednalo o protest proti sexismu, který Berlusconi propagoval. Známá je například jeho aféra s nezletilými prostitutkami, kvůli které byl také souzen a kvůli které se s ním rozvedla dlouholetá manželka.

Podle průzkumů by měl ale Berlusconi a jeho pravicová koalice vyhrát nedělní parlamentní volby. 

Výsledky italských voleb budeme sledovat online. Začínáme v neděli ve 21:00.

Na prezidenta se u voleb vrhla polonahá aktivistka. Zeman je Putinova děvka, křičela
Zeman vyhraje o prsa i polonahý Feri. Internet si dělá legraci z útoku na prezidentaKlíčová slova: Silvio Berlusconi, Itálie, volby, FemenDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,690
28,630
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější