nahoru

Výsledek voleb? Sněmovní volby mohou skončit strašidelnou remízou 100:100

Petr Sokol 28. září 2021 • 07:20
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Všechno naznačuje, že nás čekají velmi vyrovnané sněmovní volby. V jedné verzi by babišovský (ANO, SPD, Přísaha, KSČM) svět mohl mít stejně mandátů jako ten antibabišovský (Pir/STAN a SPOLU).

Babišovo hnutí ANO se otřepalo z jarního propadu, jeho voliči se postupně vracejí z vandru domů, a babišovci proto ve všech průzkumech drží první místo. Druhé místo stabilně kontroluje pravicová koalice SPOLU, zatímco jarní lídři z koalice Pirátů a STAN jsou teď až třetí. Jistotu sněmovní budoucnosti pak má už jen čtvrtý v řadě – Okamurova SPD.

V pásmu sestupu, kolem pěti procent, bojují o politické přežití komunisté, do „první“, tedy sněmovní ligy se naopak se zhruba stejnou silou tlačí expolicisty vedená Přísaha. Mezi trio doufajících průzkumy řadí i sociální demokraty, kterým ale zatím dávají nejmenší šance.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčněVolby 2021

 

Volební programy Glosář Bohumila Doležala

Výsledky voleb

Kompletní přehled k parlamentním volbám 2021. Přinášíme aktuální informace o politických stranách, rady jak si zařídit voličský průkaz, jak se stát členem volební komise. Může vás zajímat také přehled budoucích voleb

 

 

 

 

 

 


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.