nahoru

Neobvyklý ostrov králíků v Japonsku, zvířata se zde chovají jinak, než ve světě

vib 18. února 2014 • 13:32
Králíci
Králíci
• foto: 
YouTube.com

Japonský ostrůvek Ōkunošima vstoupil už dvakrát do dějin. V průběhu druhé světové války zde byla významná továrna na chemické zbraně a dnes je to místo, kde uvidíte něco velmi neobvyklého – žijí tady kolonie králíků, které se chovají podobně, jako když u nás krmíte holuby. Obě věci navíc spolu souvisejí.

Osm králíků se dostalo na ostrov právě v době války a byly na nich v místní továrně testovány chemické výrobky. Když byl závod po válce okupační americkou správou uzavřen, zvířata byla podle dostupných dokumentů utracena. Jenže postupem doby se zjistilo, že králíků je na Ōkunošima stále víc, pravděpodobně je po válce někdo vypustil do volné přírody a nezabil je.

Místní zvláštnost se nakonec podařilo přetavit v turistickou atrakci. Lov králíků je zde zakázán a zvířata se začala chovat jinak, než jsme u nich zvyklí ve světě. Setkání s nimi připomíná naše krmení holubů. A Ōkunošimě se proto začalo říkat v japonštině Usagi Džima, tedy Ostrov králíků.

Podávejte se na půvabná videa z japonského ostrova:

vib


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.