nahoru

Czech Press Photo 2019: Kdo získá cenu čtenářů Lidé a Země? Dejte hlas své nejoblíbenější fotce!

red 16. října 2019 • 19:40
Aleš Tvrdý – Uhelný sklad.
Aleš Tvrdý – Uhelný sklad.
• foto: 
Czech Press Photo

Hlasujte o čtenářsky nejoblíbenější fotografii letošních finalistů v jubilejním ročníku 25. ročníku Czech Press Photo! Vaše hlasy rozhodnou, kdo z nominovaných získá speciální Cenu čtenářů magazínu Lidé a Země. Do 18. 11. můžete dát hlas své nejoblíbenější fotce. Výherce cenu převezme na slavnostním ceremoniálu vyhlášení výsledků na Staroměstské radnici 22. listopadu 2019. Spolu s diplomem získá oceněný fotograf další hodnotné ceny.

Jak hlasovat? Můžete udělit 1 až 3 hlasy. Klikněte na vybranou fotografii, sjeďte na konec článku, opište kontrolní kód a odešlete tak svůj hlas svému favoritovi, případně favoritům. Děkujeme!

Jan Kepič – Bruslař a freediver. Průzračný led jezera Milada v severních Čechách umožňuje nevšední setkání sportovců. Nad hladinou se pohybuje na bruslích Petr Kapoun (54) a pod hladinou se potápí na nádech David Vencl (36).
Aleš Tvrdý – Uhelný sklad. Do města Kao-siung je uhlí dopravováno nákladními loděmi. Kvůli snaze o snížení koncentrace prachu v ovzduší je uhlí skladováno ve velkých halách, které jsou ze všech stran uzavřené. Uvnitř skladovacích prostor, z nichž je uhlí distribuováno dál do elektrárny. Na první pohled se může zdát, že toto místo je z jiné planety nebo že jde o vesmírnou loď.
Michal Růžička, Mafra a.s. – Déšť v Praze na Andělu. Déšť v Praze na Andělu: řidička tramvaje se marně snaží přehodit výhybku během nenadálé průtrže mračen 6. 6. 2019.
Lukáš Bíba, Economia – Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi. Okolo 250 000 lidí protestovalo proti premiérovi Andreji Babišovi na největší politické demonstraci od pádu komunismu v roce 1989, Letenská pláň, Praha, 23. 6. 2019. Protestující požadovali odstoupení premiéra Babiše po zprávách, že nelegálně profitoval z fondů EU.
Kateřina Šulová, ČTK – Soňa Červená. Operní pěvkyně, mezzosopranistka a altistka Soňa Červená.
Dan Materna, Marfa a.s. – Kontroverzní lov holubů v Českém Brodě. 4. 2. a 18. 2. 2019 probíhal v centru města Český Brod lov holubů. Lov si u myslivců objednala rada města.
Jan Jirkovský – Canis terapie v Domově Kněžny Emmy. Reportáž z canisterapie v domově pro seniory v Neratovicích.
Amos Chapple, Radio Free Europe – Zapomenutý komunista. Silniční památník zarůstající vegetací v severovýchodním cípu Bulharska.
Martin Kozák – Ledová plochá dráha. Malý sranda závod ledové ploché dráhy na zasněženém jezeře u obce Hamru na Jezeře.
Tomáš Holcbecher – Pád jezdce Bena Mahera s koněm F One USA během CHIO Aachen 2019.
Martin Divíšek, EPA – Labutí jezero v Národním divadle. Balet Labutí jezero je jedním z nejznámějších klasických baletů, nejčastěji hraných a nejoblíbenějších na světě. Nová produkce Národního divadle v Praze je oživením verze příběhu vytvořené světoznámým choreografem Johnem Crankem, zakladatelem Stuttgarter Ballett. Český národní balet je první velká společnost, která získala povolení k inscenaci mimo Německo. České Národní divadlo dodnes připravilo 12 adaptací Labutího jezera.
Marek Malis – Balet Hommes Fatals. Mathias si vychutnává cigaretu předtím, než se vrátí vystupovat na pódiu divadla jako své alter ego Ludmila Bezspakatova.
Petr Topič, Mafra a.s. – Ptačí hlídka. Na Červenohorském sedle už desátým rokem probíhá odchyt a kroužkování ptáků. Ornitologové za tu dobu okroužkovali více než sto tisíc ptáků. Projekt může mimo jiné říct, jak se environmentální změny podepisují na ptačí populaci.
Michael Tomeš, Deník E15 – Žena v černé. Bez emocí, v černé jako symbolu tajemna či smutku, zároveň v barvě pomáhající neztratit se v neklidném světě. I tak může působit Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně. Fotografie vznikla pro deník E15.
Ivana Dostálová – Michaela Wenzelová - sólistka baletu Národního divadla.
Petr Topič, Mafra a.s., – Vláda ČR se seznamuje s kůrovcovou kalamitou. Bílovna, 15. 5. 2019. Předseda vlády České republiky Andrej Babiš si ve středu 15. května prohlédl lokality lesa zasažené kůrovcem a seznámil se s opatřeními přijatými v boji s lesním škůdcem. Akce se zúčastnil také ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr zemědělství Miroslav Toman, generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček či hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Alena Schillerová, Richard Brabec.
Jan Hromádko – Potěmkinovo schodiště. Na hlavní oděské turistické atrakci se odehrává mnoho malých příběhů.
Matej Kalina, News and Media Holding a.s. – Na cestě do paláce. Příběh první slovenské prezidentky Zuzany Čaputové na cestě do prezidentského paláce.
Petr Vrabec – Ve dnech 27. 10. 2018 a 22. 6. 2019 tisíce aktivistek a aktivistů při nenásilné masové občanské neposlušnosti Ende Gelaende zablokovaly na několik dní infastrukturu uhelných dolů v německém Porýní.
Tomáš Vocelka, Economia – Příliš mnoho turistů. Přemíra turistů se stává pro stále více míst velkým problémem. V Česku jím nejvíce trpí Praha, Český Krumlov a Adršpašsko-teplické skály. Davy návštěvníků ucpávají skalní soutěsky v Adršpachu zvláště za slunečných víkendů nebo během státních svátků. Bylo to tak i 15. srpna, kdy se v blízkém Polsku slaví svátek Nanebevzetí Panny Marie. Parkoviště byla přeplněná, policie zavírala přístupové cesty. Místním obyvatelům se znovu připomněla zásadní otázka: Jak regulovat příliv návštěvníků a současně nepoškodit příjmy z turistického ruchu?
Matej Kalina, News and Media Holding a.s. – Do očí vraha. Rekonstrukce vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Na snímku v obklíčení je Miroslav Marček, který se k vraždě přiznal. Rekonstrukci předcházela přísná bezpečnostní opatření a snímek byl pořízen z velké vzdálenosti.
Jan Zátorský, Mafra a.s – unikátní Chasidská svatba poprvé v Praze, červen 2019. Unikátní chasidská svatba poprvé v Praze, červen 2019.
Tomáš Benedikovič, Denník N – Kočner. Marián Kočner obviněný z objednávky vražd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové se po provedených domovních prohlídkách svých nemovitostí v Bernolákovu 16. 10. 2018 v policejním autě ukrývá před objektivy novinářů. Dá se říci, že dokud neseděl v base, pozornost médií spíše vyhledával.
Roman Vondrouš, ČTK – Premiér v Bílém domě. Český premiér Andrej Babiš uskutečnil třídenní pracovní cestu do Spojených států amerických, kde se mimo jiné setkal v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Diskutovali o celé řadě témat včetně bezpečnosti, migrace, vzájemného obchodu a spolupráce ve vědě a výzkumu.

red


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země