nahoru

Farma Kozodoj v Karlovarském kraji: Zábavný i naučný ekovýlet pro celou rodinu

redakce LaZ 10. května 2019 • 17:20
Farma Kozodoj v Karlovarském kraji: Zábavný i naučný ekovýlet pro celou rodinu
foto: Kozodoj.cz

Ekoturistika patří mezi běžné součásti cestovního ruchu. Mnoho farem se rozhodlo nabízet tyto služby jako vedlejší zdroj příjmů, protože samotný prodej biopotravin často nestačí. Někdy se ale stane, že žádnou produkci nemají, a vy se sem můžete přijet pouze rekreovat.

Takovou cestu zvolili i na ekofarmě Kozodoj blízko Karlových Varů, kde denně přijímají návštěvy z celé republiky, aby jim ukázali život na venkově tak, jak ho znaly už jen naše prababičky. Samotná bioprodukce tu funguje v minimálním rozsahu spíše nepravidelně a pro vlastní spotřebu.

Naopak zde ale uvidíte celé zvířecí rodiny snad všech druhů hospodářských zvířat nebo si zajezdíte na koni. Pravidelně tu také pořádají výukové tábory pro děti nebo Karlovarské bioslavnosti - celodenní, zábavně vzdělávací akce určená pro širokou veřejnost, hlavně však pro celé rodiny s dětmi. Letošní, již 12. ročník, připadá na sobotu 18.5.2019.

Krajské volby 2020 v Karlovarském kraji >>>

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země