nahoru

V berlínském hotelu Propeller Island City Lodge můžete spát na stropě nebo ve vězeňské cele

Zuzana Šprinclová 17. dubna 2019 • 17:20
V berlínském hotelu Propeller Island City Lodge můžete spát na stropě nebo ve vězeňské cele
foto: Profimedia.cz

Na světě stojí několik domů obrácených vzhůru nohama. Jsou oblíbenými turistickými atrakcemi. Obrácený dřevěný domek vyrostl třeba v britském Bournemouthu, v německém Wertheimu zase lákají do kavárny. A zažít obrácenou perspektivu je možné i v jedinečném hotelu.

Nábytek visí ze stropu, postele jsou ukryté pod podlahou. Vyzkoušet si, jaké to je, spát a bydlet pod stolem a židlemi, mohou hosté hotelu Propeller Island City Lodge v Berlíně. Svět vzhůru nohama tady nabízí v jednom čtyřlůžkovém pokoji. Je jedinečný stejně jako ostatní pokoje, které nabourávají tradiční představu o hotelovém ubytování.

Propeller Island City Lodge je dílem jeho majitele, hudebníka a umělce Larse Strorschena, jenž sám navrhl všechny místnosti. Dnes každou prezentuje jako umělecké dílo, což hostům přináší určité restrikce. Při vstupu dostanou manuál, jak šetrně zacházet s vybavením a výzdobou, a focení je omezeno.

Lars Strorschen pronajal první čtyři „umělecké“ pokoje poprvé v roce 1997 a pro velký zájem postupně přidával. Dnes má jeho hotel 30 pokojů: třeba s nakloněnými podlahami, rakvemi místo postelí, evokující venkovskou stodolu, asijský chrám nebo i vězeňskou celu. Ta má dokonce díru ve zdi, aby návštěvník-zločinec měl kam uniknout.

Ubytování s obrácenou perspektivou ovšem patří mezi ta nejoblíbenější. Pokoj vzhůru nohama s názvem Upside Down vyjde na 115 eur za noc.

Zuzana Šprinclová
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země