nahoru

Řecké ostrovy přehledně: Kde zažijete dobrodružství a kde turistickou jistotu? Klikněte a najděte ten svůj!

Honza Čermák, Jakub Švec 16. června 2021 • 06:15
Kárpathos, ilustrační foto
Kárpathos, ilustrační foto
• foto: 
Pixabay

Je jich přes tři tisíce, 167 je obydlených a na necelých 40 se jezdí na dovolenou. Můžete si vychutnat standardní turistický servis na těch největších ostrovních klasikách nebo si najít malý, zapadlý ostrůvek, kde vám řecká babička uvaří tradiční oběd a toulat se tu budete mezi kozami. Jak vybrat ten nejlepší řecký ostrov pro letošní dovolenou, zjistíte v naší infografice.

Připravili jsme pro vás jednoduchou pomůcku – interaktivní mapu s patnácti nejzajímavějšími ostrovy, abyste si mohli udělat představu, který z nich bude splňovat vaši představu ideální dovolené. Stačí kliknout a uvidíte krátkou charakteristiku ostrova a zjistíte, čím je jedinečný. A jako bonus jsme přidali i poloostrov, na němž najdete rozmanitou všehochuť. V některých případech najdete i odkaz na článek, z něhož se díky zkušenostem našich ostřílených autorů dozvíte ještě mnohem víc.

Pokud se do Řecka vypravíte, nezapomeňte se o své zážitky podělit v naší facebookové skupině Na cestě!

Honza Čermák, Jakub Švec
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země