nahoru

Florida není jen slunce a pláže. Je to také eldorádo pro všechny fotografy a milovníky opeřenců

Václav Šilha 23. listopadu 2020 • 17:20
Florida není jen slunce a pláže. Je to také eldorádo pro všechny fotografy a milovníky opeřenců
foto: Václav Šilha

Název státu Florida pochází ze španělštiny a znamená květinový nebo rozkvetlý. Když se k tomu ještě přidá slunce a bělostné pláže, není divu, že je dnes tento stát znám především jako útočiště zámožných amerických důchodců, pro něž se v této souvislosti dokonce vžila přezdívka „snow birds“. Nejen oni ale způsobili, že při vyslovení názvu Florida zaplesá srdce každého ornitologa.

Když si vybavíme ohromnou rozlohu Severní Ameriky, která zabírá téměř pět procent zemského povrchu, je Florida jen malým cípečkem země, který vybíhá vstříc Mexickému zálivu. Přesto z přibližně 880 ptačích druhů, které severoamerický světadíl obývají, jich plných 497 lze vidět právě zde. Florida hostí největší kolonie volavek bílých, ibisů a pelikánů na sever od Karibiku a pro všechny fotografy a milovníky opeřenců představuje skutečný ráj na zemi.

Václav Šilha
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země