nahoru

Izrael není sám!

Jiří X. Doležal18. října 2015 • 16:00
Izrael není sám!
foto: Jiří X. Doležal

Právě jsem se vrátil z demonstrace na podporu Izraele, a mám nesmírně dobrý pocit, že i v nedělním odpoledni sychravého podzimu si několik stovek lidí udělalo čas přijít podpořit Židy, které opět masově vraždí palestinští Arabi.

Šábes šestnáctého října měl zvláštní nádech. Přestože, jako každý pátek, byl šestnáctý říjen svátkem, i v tento den umírali lidé následkem palestinských teroristických útoků. Výčet násilí jen za jeden jediný den nahání strach. Co se šestnáctého stalo? Konzultuji svůj neocenitelný zdroj - rabiho Jicchaka Seiferta - a dozvídám, se o šábesovém děním detaily. V noci na pátek policie zadržela třináct hledaných teroristů. Palestinci zaútočili na policii zápalnými lahvemi, kameny a střelbou u Šechemu. Hamás vypálil dvě pokusné rakety do moře. Asi stovka palestinských Arabů vypálila Josefovu hrobku, místo posvátné nejen pro Židy, ale i pro muslimy. Jinde v Izraeli se terorista převlečený za novináře, ve vestě PRESS přiblížil k vojenské hlídce a jednoho vojáka pobodal nožem. Terorista byl zastřelen. Na ženijní jednotky u zdi z Gazou pálil ostřelovač. Na plot došlo ještě k jednomu útoku, zastřeleni dva útočníci. Z obce Silwad se střílelo na izraelský vojenský automobil. V Bejt Purik zaútočil další terorista, byl zastřelen. Nakonec došlo omylem i k útoku na palestinský autobus, který teroristé považovali za izraelský. To vše se událo za jeden jediný den v zemi tak maličké, jako je Morava.

Vlna útoků, která Izraelem zmítá již měsíc, je pokračováním sporu o Chrámovou horu. Během měsíce zahynulo bezmála padesát lidí, naštěstí většinou teroristů. Ale počet mrtvých Židů se v téhle tiché válce noži proti civilistům už dosahuje skoro desítky. Jak je posledních dva tisíce let zvykem, zase někdo - tentokrát muslimové, Arabi - vraždí Židy proto, že jsou Židi.

V neděli svolalo několik židovských a proizraelských subjektů demonstraci na podporu Izraele na Václavák. Demonstrace ve špatném počasí většinou končí fiaskem. V neděli se hodinu před shromážděním vyčasilo, jako by chtěl Nejvyšší něco naznačit. A pod Koně se na Václaváku dostavili tři, či možná až pět stovek lidí, kteří nebyli líní vstát po obědě z gauče a jít vyjádřit solidaritu masakrovaným Židům. Takže zaplaťpánbůh - alespoň v Česku - platí: Izrael není v té nové vlně palestinského teroru sám!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější