nahoru

Jan Kraus už nechce červenou pohovku!

Veronika Bednářová1. října 2015 • 16:00
Jan Kraus
Jan Kraus
• foto: 
Profimedia.cz

My novináři Janu Krausovi často radíme. Víme přece, jak by „to“ měl dělat líp. Líp se na hosty připravit, aspoň někdy se upozadit, víc poslouchat, tuhle přidat a tamhle ubrat, míň ega, víc pokory... A tak dále a tak dále.

Ale málokdo dnes v médiích dělá pro charitu tolik a tak inteligentně jako jeho show.

Včera se úplně smysluplně propojili oba hlavní hosté. Vendula Svobodová-Pizingerová, zakladatelka nadace Kapka naděje (první host 217. dílu), nemluvila jen o tom, jak si právě vzala o 15 nebo kolik let mladšího ženicha. Kapka naděje zajistila taky zásadní, speciální přístroj, měřící průběh nervových vzruchů nervovými strukturami, operačnímu týmu profesora v oboru páteřní chirurgie Jana Štulíka (druhý host Krausovy show), který to zdůraznil, za což publikum logicky tleskalo.

A pak je tu ještě červený gauč, www.cervenygauc.cz, další nezisková webovka, jež se včera na obrazovce objevila. Krausova pět let stará pohovka se draží na aukru.cz a ve čtvrtek dopoledne už tam bylo 120 100 korun) — a to ještě zbývá týden do konce dražby. Je to víc než jen rozvrzaná VIP pohovka, kde sedělo za poslední pětiletku 630 hostů včetně Madeleine Albrightové nebo Petra Čecha a na YouTube má 95 miliónů zhlédnutí. Peníze, které vydělá, půjdou totiž na handicapované děti, co sportují — na Nadaci Emil. Rozhodně lepší nápad než gauč hodit za 3000 korun někam do bazaru. Kde jinde najdete na české obrazovce tak efektivní propagaci něčeho, čemu se píáru normálně nedostává?

P.S.: A ještě jedna charita ze včerejšího pořadu, pro nás, jimž bývá někdy doma smutno. Video o tunelu Blanka — i s českým překladem.

Veronika Bednářová


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější