nahoru
Premium Komentáře

Piráti versus český automobilismus aneb Kup si kolo!

Jiří Sezemský 22. července 2021 • 14:20
„My jsme daleko více Evropská unie než Česká republika,“ tvrdí Mikuláš Peksa (Piráti)
„My jsme daleko více Evropská unie než Česká republika,“ tvrdí Mikuláš Peksa (Piráti)
• foto: 
Blesk:MICHAL PROTIVANSKÝ / CZECH NEWS Michal Protivansky/CNC

Prahu navštívil eurokomisař Frans Timmermans, zodpovědný za přípravu klimatického balíčku EU. Tento ambiciózní plán našel nejvstřícnější odezvu u pirátů, přestože může tvrdě dopadnout hlavně na domácí autoprůmysl.

Evropská komise představila návrhy, jejichž cílem je snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent. Pokud bude plán schválen členskými zeměmi, bude mít kromě energetiky nejrazantnější dopady na automobilový průmysl. Chce donutit automobilky, aby přestaly vyrábět auta se spalovacími motory do roku 2035.

„Přitom se připravuje nová norma Euro 7, která už bude tak přísná, že pokud projde, bude někdy od roku 2025 obtížné vyrobit vůz, který by minimálně nebyl hybrid,“ zmínil ministr Karel Havlíček, jehož vláda projekt Green Deal posvětila.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější