
Profil ženy a muže dnes vypadá úplně jinak, než před sto lety. Především: Na ženu bylo dříve nahlíženo primárně jako na matku. Muž byl zase celé dny v práci. A dnes? Po ženách se dnes chce, aby se mužům v profesi vyrovnaly, ale aby zároveň zůstaly matkami, měly doma skvěle uklizeno a byly krásné. Mužům primárně zůstalo chodit do práce, ale přibyly jim další povinnosti: Po práci starost o děti, úkoly v domácnosti, často dokonce vaření. V podstatě to ženy dnes berou tak, že pokud ony chodí do práce stejně jako muži, mají mít i muži polovinu povinností v domácnosti. Takže se tradiční rozdělení rolí úplně vytratilo.
Otázkou ale zůstává, jaký vliv má popření výhod toho, že je někdo muž a někdo žena. Dnešní korektní společnost se snaží setřít rozdílnost pohlaví. Popřít skutečnost, že je žena biologicky jiná než muž a naopak. Oba mají dělat v podstatě totéž, což ovšem ve skutečném životě vede k tomu, že podléhají frustraci, protože samotné mateřství je nenaplňuje a moderní společnost je tlačí k rychlému návratu k profesi. Často za to zástupně vinní své muže, protože jsou jednoduše první na ráně.
Co ale ženy nutí chovat se proti své přirozenosti? Kdo a proč chce, aby ženy byly muži? Ideologie. Umělá konstrukce, jak má být společnost, včetně rolí žen a mužů, uspořádána. Je to čistě levicová, socialistická představa. Feminismus. Názory, které se plíživě usazují v našich myslích, a to tak úspěšně, že si mnozí z nás myslí, že jde o odvěkou pravdu.
Realita ale vypadá tak, že jsou ženy na mateřské často zbytečně frustrované jen proto, že si jiní myslí, že se musí mužům vyrovnat. A kvůli tomu se pak rozpadají rodiny. Je tedy zjevné, že ideologie, která měla ženy rádoby osvobodit, selhává a ženám a vlastně všem škodí.
Přejme dnes ženám k jejich „svátku“ hlavně svobodnou mysl.