nahoru

Hvězdy Reflexu: Statečná matka Dita Hříbková, které tornádo vzalo skoro všechno

Redakce Reflexu 8. srpna 2021 • 13:40
Hvězdy Reflexu: Statečná matka Dita Hříbková, které tornádo vzalo skoro všechno
foto: Archív

Nominace za červen a červenec! Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Matka dvou malých kluků, 33letá blondýna, jejíž reportážní fotografie z tornádem zničených Hrušek se objevila i na obálce Reflexu č. 27, symbolizuje vůli a charakter místních, kteří už druhý měsíc čelí následkům živelní katastrofy nevídaných rozměrů. „Stáli při nás všichni svatí,“ vzpomínala na první úder tornáda v reportáži Markéty Kutilové v Reflexu. „Popadla jsem synka a utíkala dolů, kde byl starší Šimonek zrovna na záchodě. To už domem začaly lítat věci, okna se vysklila, strašný hukot. Zavřela jsem se s dětmi na záchodě, kam doběhl i můj muž a držel dveře…“

Redakce ReflexuPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.