Oktoberfest měl za víkend jen polovinu návštěvníků oproti loňsku. Strach z terorismu? Ne, špatné počasí | Reflex.cz
nahoru

Oktoberfest měl za víkend jen polovinu návštěvníků oproti loňsku. Strach z terorismu? Ne, špatné počasí

Daniela Baret21. září 2016 • 16:15
Důvodem nízké návštěvnosti na Oktoberfestu je dlouhotrvající déšť.
Důvodem nízké návštěvnosti na Oktoberfestu je dlouhotrvající déšť.
• foto: 
Profimedia.cz

Vůbec poprvé za téměř 200 let je celý areál, kde se v Mnichově právě koná slavný pivní festival Oktoberfest, ohraničen plotem. Důvodem jsou obavy o bezpečnost, zejména po několika letních teroristických útocích v Německu. Jenže nebyly to obavy o bezpečnost, kvůli kterým o prvním víkendu přišlo na pivní slavnosti jen půl milionu lidí, místo loňského milionu. Vše zkazilo mizerné počasí.

Když mnichovská městská rada zveřejnila čísla návštěvnosti prvního víkendu Oktoberfestu, ukázal se oproti roku 2015 dramatický pokles. Na známou Tereziánskou louku v jižní části města dorazilo jen půl milionů lidí. Okamžitě se vyrojily spekulace, že lidé se obávají teroristických útoků.

Jenže vysvětlení je podle pořadatelů daleko jednodušší. Po týdnech krásného a teplého počasí začalo v pátek večer vydatně pršet a déšť se zde nezastavil do neděle.

Také policie oznámila, že nezaznamenala žádné pokusy či podezření, které by mohly nasvědčovat co i jen pokusu o teroristický útok.

Dalším problémem na Oktoberferstu ale bývají kvůli silné opilosti mnoha návštěvníků sexuální napadení. V sobotu večer se podle policie skutečně jeden dvaatřicetiletý muž pokusil na okraji areálu znásilnit ženu, která kvůli opilosti ani nevnímala, kde se nachází. Naštěstí tomuto činu bylo zabráněno.

Daniela Baret


Klíčová slova: NěmeckooktoberfestpivoterorismuspočasíDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
26,820
24,590
31,880
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře