nahoru

Nejaktivnějším poslancem letos socialista Seďa, hnutí ANO nemakalo - skončilo poslední

Tereza Stonišová12. srpna 2015 • 14:00
Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovna
• foto: 
ČTK

To je pro hnutí ANO velmi nepříjemné. Strana, která se do parlamentu dostala pod heslem “Nejsme jako politici, makáme”, nemakala. Aspoň podle průzkumu letošní aktivity poslanců a poslaneckých klubů v Parlamentu ČR, který provedla organizace KohoVolit.eu.


Nejaktivnějším poslancem v roce 2015 je socialista Antonín Seďa, Jan Zahradník (ODS) či lidovecký Ludvík Hovorka. Z poslaneckých klubů má jedničku Úsvit, nejméně aktivní je klub ANO.

Aktivita se měří několika parametry, například účastí na schůzích, počtu podaných návrhů zákonů, vystoupení na schůzích a interpelací. U nejaktivnějších poslanců se účast na jednáních pohybovala přes 92 procent. „Poslanec Seďa dosáhl dokonce 99 procentní účasti na hlasováních,“ uvedl Kamil Gregor z KohoVolit.eu.

Co se týče navrhování zákonů, byl velmi aktivní bývalý Okamurův klub Úsvitu. Návrhy to však v tomto případě často končilo, zákony Úsvitu málokdy projdou schvalovacím procesem. Výsledky KohoVolit.eu také naznačují, že aktivita je patrnější u opozičních stran - druhý byl klub ODS, třetí komunisté.

Nejméně aktivní jsou naopak poslanci Babišova Hnutí ANO. To vykazuje velmi nízkou účast na schůzích a mizivou aktivitu v oblasti interpelací či zákonodárství. Vůbec nejméně aktivním senátorem je pak Jaroslav Palas za ČSSD, bývalý hejtman Moravskoslezského kraje.

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,240
20,380
28,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře