nahoru

Seriálová bomba opředená tajemstvím. Hra o trůny neskončí, budou další čtyři díly. Ale jaké?

Tereza Stonišová7. května 2017 • 11:10
Seriálová bomba opředená tajemstvím. Hra o trůny neskončí, budou další čtyři díly. Ale jaké?
foto: Facebook

Čekání je nekonečné. Sedmá řada oblíbeného seriálu Hra o trůny bude mít premiéru 16. července, a navíc je už teď jasné, že bude mít namísto deseti pouze sedm dílů. Ale! Od pátku máme důvod k radosti. Seriál totiž bude pokračovat i po odvysílání poslední – osmé – série. Potvrdila to televize HBO.

Pro diváka českého seriálu je to věc takřka neznámá, protože se k ní místní filmaři příliš neuchylují. Po osmé řadě seriálu budou následovat čtyři tzv. spin-offy, což je do češtiny těžko přeložitelný výraz pro seriál, který svými postavami či prostředím vychází ze seriálu původního. Je to tedy jakási odvozenina. O to zajímavější, ale také tajemnější je informace, kterou včera uvedl server LadBible.com, a to že spin-offy budou hned čtyři. Není zatím jasné, jakou formu tato televizní díla budou mít, tj. zdali se bude jednat o krátkou sérii, celovečerní filmy nebo klasické čtyři série ve stylu dosavadní Hry o trůny.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Upoutávka na 7. serii seriálu Hra o TrůnyVIDEO Facebook

To ale stále není všechno. HBO totiž uvedla, že je stále ve hře možnost, že tyto čtyři různé spin-offy budou točit čtyři různí autoři s odlišným konceptem, nápady, postavami a tak dále. Jednalo by se doslova o revoluci, protože HBO by tak nechala ožít dílo G. R. R. Martina způsobem, který je poměrně neobvyklý. Navíc by to bylo vůbec poprvé, kdy by byly vytvořeny spin-offy k seriálu tak nebývale úspěšnému jako Hra o trůny.

Nové „odvozeniny“ by měly vzniknout z per již známých a prověřených autorů, jakými jsou Max Borestein, Jane Goldmanová, Brian Helgeland nebo Carly Wray. Současní spolutvůrci Hry o trůny David Benioff a Dan Weiss již dříve uvedli, že podobným projektům šéfovat nebudou: nyní to ale vypadá, že by těmto spin-offům měli dělat alespoň šéfproducenty.

Prozatím však zůstává kolem dalšího porkačování Hry o trůny více otázek než odpovědí. Snad nám, fanouškům, prozradí tvůrci více 25. června, což je oficiální datum pro oznámení detailů ohledně další série.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Teaser na sedmou řadu seriálu Hra o trůnyVIDEO Facebook.com

 Klíčová slova: televize, HBO, Hra o trůny, seriál


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,570
21,740
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější