nahoru

Jak se dělá Designblok? Hostem Reflexu byla ředitelka výstavy Jana Zielinski

Veronika Bednářová1. listopadu 2016 • 17:30
Jak se dělá Designblok? Hostem Reflexu byla ředitelka výstavy Jana Zielinski
foto: Nguyen Phuong Thao

Zaplněnou besedou Jak se dělá Designblok, tedy rozhovorem Veroniky Bednářové s Janou Zielinski a Jiřím Mackem, skončila včera spolu s Designblokem i Reflex Stage, jež v levém křídle Openstudia na pražském Výstavišti hostila prezentace designérů, přednášky zahraničních hostů i besedy redaktorů Reflexu s hosty 18. ročníku Designbloku.

Hodinový rozhovor, kterého se svými dotazy účastnili i diváci, začal chronologicky rokem 1998 a tím, co vzniku dnes největší české přehlídky českého i světového designu předcházelo. „Tehdy byl design elitářské slovo, pod nímž si většina Čechů představila kovovo-skleněný stolek, do kterého neustále kopete, máte z něj modřiny a leze vám na nervy, protože stál hrozně peněz,“ shrnula vztah k designu na konci 90. let ředitelka Jana Zielinski.

Spolu s kreativním ředitelem Jiřím Mackem, s nímž pracuje už od počátku v kongeniální symbióze, mluvili o postupném vývoji akce, který přinesl České republice výraznou demokratizaci designu. Dnes má jejich čerstvě „plnoletý“ projekt více než 50 000 návštěvníků ročně, mezinárodní ambice a velkou šanci udělat z Prahy designové centrum středoevropského regionu.

Veronika Bednářová


Klíčová slova: Jana Zielinski, designblok, beseda


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,040
28,940
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější