nahoru

Putin podle nové knihy jezdil kdysi ilegálně do Španělska. Scházel se tam s oligarchy

arb7. prosince 2014 • 18:00
Putinova kleptokracie: Komu patří Rusko?
Putinova kleptokracie: Komu patří Rusko?
• foto: 
Archív

Současný ruský prezident Vladimir Putin v 90. letech několikrát ilegálně navštívil na falešné doklady Španělsko a tam se scházel s oligarchy. Tvrdí to nová kniha „Putinova kleptokracie: Komu patří Rusko?“ Tu napsala Karen Dawishaová, odbornice na Rusko a profesorka politických věd na univerzitě Miami ve městě Oxford v americkém státě Ohio.

Podle ní Putin vstupoval ilegálně do Španělska na lodích z Gibraltaru. Po roce 1991, kdy Putin opustil tajnou službu KGB, působil dnešní prezident několik let na radnici v Petrohradě. Měl být podle knihy zapleten do některých obchodů s mnoha zbohatlíky a některé byly „vyřizovány“ na Pyrenejském poloostrově.

Ve Španělsku tehdy působil například i oligarcha Boris Berezovskij, jeden z nejbohatších Rusů, který měl k Putinovi hodně blízko. Pak mezi nimi vypukl konflikt, Berezovskij emigroval v roce 2000 do Velké Británie, kde minulý rok zemřel. Podle některých zdrojů spáchal sebevraždu.

Už v minulosti se objevily ve Španělsku informace, že Putin se mohl v minulosti ve Španělsku scházet nejenom s oligarchy, ale dokonce také s členy mafie.

arb


Klíčová slova: reflex, putin


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,140
29,350
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější