Komentáře

Zpět na článek

Slováci šli opět zbytečně k referendu. Poučí se Češi?

9 komentářů

zemekf
20. září 2010 • 12:30
Učast poviná, pod pokutou dvanáctiny příjmu, pokud příjem není /viz. podnikatelé/ Dvanáctinu z majetku. Jediná omluva smrt. Když můžou nemocní k lékaři, můžou i k urně.
1940
20. září 2010 • 11:32
Mám obavy, že u nás by dopadlo každé referendum stejně. Ve volbách není účast přes 50 % a budou platné i když půjdou volit pouze rodiny politiků. Opět žijeme v beznaději a lhostejnosti jako za bolševika. Pak se nemůžeme divit že se u nás daří těm nejhorším "politikům".
jochanek
20. září 2010 • 09:20
Bucherte , novinář který vědomě zalže a neomluví se nemá právo na mediální práci.
neilyoung
19. září 2010 • 22:30
Od OuDéeSesáckýho plátku bych pochopení pro referendum stejně nečekal, vždyť právo rozhodovat přeci nepatří do rukou lidu. Jinak si myslím, že referendum by mělo být platné i tehdy, přišel-li by pouze jeden jediný človíček.
sendyman
20. září 2010 • 02:54
A co byste si odhlasoval? Suchý z nosu pečený do huby?
vonrammstein
19. září 2010 • 22:28
Sešlo se jich jen jedinkrát dost pro platnost referenda a hned takovej průser. A když jsou líný si k těm ostatním dojít, sotva si můžou stěžovat, že jsou tam, kde jsou. To platí i pro nás. Referendum je zhovadilost z principu. Nějakej indiferentní "lid" nemůže nic rozhodovat, protože je bohužel tvořenej lidma.
Máte v těch svých výsledkových předpokladech docela hodně logickejch děr, Bucherte. Přání otcem myšlenky?
makataman
19. září 2010 • 21:01
Zajímalo by mě, na základě čeho mi autor tvrdí, že by při svolání referenda byla v ČR výsledná účast podobná té na Slovensku? Ono totiž jaksi nejde tupě převzít pct. hodnoty z voleb, protože referendum je něco zcela odlišného, přičemž výsledkem je jasně definované a závazné rozhodnutí a ne jen parta lidí, která tvrdí, že to a to udělá.
Předpokládám, že tohle Buchert ví, takže je buď lempl, kterej odflákl domácí úkol (článek), nebo je přesvědčený, že Reflex čtou stejně nároční a myslící lidé, jako ten přílohový plátek v MfD. Ať tak nebo tak, není to dobrý... Kur.va, není to dobrý!
vonrammstein
19. září 2010 • 22:29
Já myslím, že "***" se sem napsat dá
vonrammstein
19. září 2010 • 22:29
Aha, nedá