Archív

Zpět na článek

Zahalte se!

3 komentářů

mzoura
24. srpna 2010 • 15:04
Pane Doležale, chtělo by to více tolerance k druhým. Jako se nedíváme každému do očí z půl metru, tak nemusíme na něj civět pokud je nahatý. Mě osobně se na nudismu líbí ta svoboda těla, volnost bez textilu ve vodě a na vzduchu. Jinak lidi nesoudní jsou všude, mezi nudisty, mezi politiky, mezi umělci, mezi sportovci .............
ouzlo
26. července 2010 • 06:19
Ti lidi opravdu nejsou moc pěkní, ale spíš proto, že jsou starší, než že by byli vyloženě oškliví. Takže si myslím, že je to spíš generační záležitost a postupem času zmizí jako třeba... dechovka
hufnagl
23. července 2010 • 09:19
Co v článku chybí (jako snad jediné), je pozastavení se nad agresivitou naháčů.
Před několika týdny mě a mou rodinu banda militantních nudistů napadla Bylo to na Boleváku (v Plzni) - neděle ráno, koupili jsme si lístky do placené části a usalašili se i se psem pod stromem na cca padesátimetrovém úseku pláže. Nikde nikdo, jen kousek bokem se cachtali dva lidé bez plavek. Nevšímali jsme si jich - ať se koneckonců každý koupe jak chce, a oni si nevšímali nás. Pak jsem odešel koupit pivo, a když jsem se vracel, vidím úplně nahého ošklivého chlapa, kterak si přes naše věci rozkládá svou deku. Boty si cudně položil na můj batoh. (pes, uvázaný u stromu, byl už v tu dobu na infarkt) Na dotaz, co že to vyvádí, se chlap rozeřval: "Tohle je už třicet let moje místo!!! My jsme tady komunita! Tady nemáte co dělat!" Podotýkám, že jsme byli všichni na placeném úseku, kde by se nás vešlo ještě dobrých padesát, každý bez rozdílu zaplatil dvacku a žádná oficiální nudistická pláž není vyznačena. Zatímco chlap remcal a vystrkoval své povadlé mužství na mou ženu a dvouletou dceru, začali remcat i ti dva, co si nás původně nevšímali. "To je neuvěřitelný hulvátství, voni snad nemaj soudnost, my jsme tady komunita!" Když to zkrátím - deku a flek na liduprázdné pláži jsme uhájili jen pod pohrůžkou vypuštění psa. Na závěr je ale královsky vytrestala moje žena. Poodhalila vrchní část plavek a jala se naši malou kojit. A strhlo se peklo: "Co si to dovoluje? Na veřejnosti!!! Oni fakt nemají soudnost!!!" Řeknu vám, že větší bandu fanatiků jsem snad v životě nepotkal. A to jsem zkoumal i legendární slet jehovistů na Strahově.
P.S. Všimli jste si toho typického postoje mužů-nudistů? Ruce v bok, tělo lehce prohnuté dopředu a otočeni stojí zásadně směrem k ostatním lidem (bohužel často i ne-nudistům). Jakkoli nedbale zahalený člověk by si takhle nestoupl...