Archív

Zpět na článek

Zemřel spisovatel Zdeněk Šmíd, autor knih Proč bychom se netopili a Cejch

10 komentářů

wasp68
20. dubna 2011 • 14:25
Dozvěděl jsem se to až teď...pohřeb jsem prošvihnul... Tak aspoň takhle...díky za tu vodu, za Ofélii a tak...a díky moc za ty Sudety. Díky za ty myšlenky a pocity.
artur_dent
14. dubna 2011 • 10:13
zemřel při tom, co měl rád...
Tak teďka posedává v nebeský knajpě nad salámem s cibulí a z okna kouká na peřeje, kudy by to jel
Jeho knížky mám moc rád a "Proč bychom se netopili" je pro mě vzpomínkou na vodu, která už nikdy nebude
rottencom
14. dubna 2011 • 08:05
...byla knížka, kvůli které jsem kdysi ukecal rodiče, abysme jeli na dovolenou na Chodsko Je to můj nejoblíbenější český spisovatel
neilyoung
13. dubna 2011 • 21:24
Jste jeden z mých nejoblíbenějších autorů. K Vašim knihám se rád vracívám. R.I.P.
PS: letošek má nepěkně našlápnuto, odchází spousta dobrých lidí. Gary Moore, Pavel Vondruška...
marconi007
13. dubna 2011 • 20:20
Upřímnou soustrast autorovi i všem pozůstalým.
Ve výčtu knížek mi ještě schází často (bohužel) opomíjený Bombarda Joe.
von.rammstein
13. dubna 2011 • 18:53
musíme tam všichni
bubak70
13. dubna 2011 • 17:43
Pana Zdeňka Šmída jsem znal prostřednictvím jeho knih. Strašidla a krásné panny patří k mým nejoblíbenějším, četl jsem ji mockrát. Po přečtení Oféle jsem coby kluk poprvé vyrazil na vodu a jezdím dodnes. Knížky pana Šmída mi jsou moc blízké svým nadhledem a laskavostí, myslím, že patří ke zlatému fondu české kultury.Až jednou umřu, chtěl bych, aby se lidi při vzpomínce na mě smáli, tak jako se musou usmívat nad jeho knížkami. Díky, ahoj.
josh0
14. dubna 2011 • 20:03
Strašidla a krásné panny mám u rodičů, v pondělí jsem je sehnal do Kindle a v úterý dočetl. Nádhera.
2592
13. dubna 2011 • 16:37
Krásné knížky s humorem. U mne určitě v první pětce nejoblíbenějších autorů. Fakt bulím...
opavska.kmo
13. dubna 2011 • 14:52
Jeho knížky mám moc rád, čtou se úplně samy a pocit, že s námi pan Šmíd musel být tenkrát na vodě u těch skvělých historek, tak ten mám taky.