Star Trek versus Trump. Herec Patrick Stewart chce americký pas pro boj proti prezidentovi USA | Reflex.cz
nahoru

Star Trek versus Trump. Herec Patrick Stewart chce americký pas pro boj proti prezidentovi USA

ČTK4. března 2017 • 09:30
Patrick Stewart
Patrick Stewart
• foto: 
Profimedia.cz

Jako kapitán Picard se v seriálu Star Trek potýkal s nástrahami vzdáleného vesmíru a nyní chce britský herec Patrick Stewart bojovat proti Donaldu Trumpovi. Šestasedmdesátiletý Stewart žijící v USA v televizi ABC řekl, že si z tohoto důvodu bude vyřizovat americké občanství.

"Jeli jsme s manželkou na návštěvu k dobrým přátelům, o kterých by se dalo říct, že jsou washingtonskými zasvěcenci, abychom se jich zeptali: 'Co se dá dělat?'" popisoval Stewart v pořadu The View svoji situaci po prezidentských volbách. "A všichni přátelé mi říkají: Dá se dělat jen jediná věc. Bojovat a odporovat. Ale to zatím nemůžu, protože nejsem (americký) občan," dodal. Jak přesně hodlá proti Trumpovi bojovat, ale neuvedl.

"Žádost o občanství je snad jediná dobrá věc, která vzešla z loňských voleb," řekl dále Stewart, který od osmdesátých let žije převážně v USA. Nyní bydlí držitel titulu sir v New Yorku a je známý také jako vůdce filmových X-Menů profesor Charles Xavier - klidná, vůdčí postava, stejně tak jako kapitán Jean-Luc Picard ze seriálu Star Trek: The Next Generation.

Výhrady vůči Donaldu Trumpovi dává Stewart v poslední době najevo pravidelně. Před třemi týdny na svém twitteru napsal, že se probudil z nejhoršího spánku svého života, načež zjistil, že se nacházel 250 metrů od Bílého domu. "Že by tam byla souvislost?" napsal rodák z Yorkshiru.

Minulý rok na jaře zase v rozhovoru pro server VICE označil 45. prezidenta Spojených států jménem Dreadful (příšerný) Trump. Uvedl také, že dění v politice vždy sledoval. "Zajímám se o politiku a také se do ní zapojuji po celý svůj život. První občanské neposlušnosti jsem se dopustil již během poválečných voleb roku 1945," komentoval Stewart.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější