nahoru

Ze sklepních oken sídla KSČM vytékala na ulici krev

Marek Gregor 18. května 2010 • 07:21
Ze sklepních oken sídla KSČM vytékala na ulici krev
foto: Alžběta Jungrová

V úterý ráno kolem čtvrt na šest byl Reflex exkluzivně při tom, když skupina umělců vylila rudou barvu na budovu sídla Komunistické strany Čech a Moravy v ulici Politických vězňů na Praze 1.

 

Celá akce se odehrála tak rychle, že ji nezaznamenaly ani policejní hlídky, vlastně ani vrátný ÚV KSČM, ten až později vyšel před budovu a rozespalým hlasem říkal: "Co to tady děláte? To se mi nelíbí."

Deset mužů a jedna žena v bílých overalech, s modrými převleky na botách a s rouškou na ústech, ke svému činu použili celkem čtrnáct kýblů, které dohromady obsahovaly přibližně 170 kg barvy.

Všech jedenáct umělců, kteří si přejí zůstat v anonymitě, se dle svých slov, důrazně ohrazuje proti jakémukoli zneužívání svého činu v rámci předvolební kampaně.

Svým aktem chtěli především poukázat na fakt, že i po více než dvaceti letech od pádu komunistického režimu v ČR, může u nás stále existovat politická strana, která je postavena na zločinecké ideologii a dokonce úspěšně kandiduje v parlamentních volbách.

 

 

Video se připravuje ...
Videozáznam z akce KREV NESMYJEŠVIDEO Marek Gregor a Bedna TV


autoři záznamu: Marek Gregor a Bedna.TV


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.