nahoru

Skvělý úspěch české návrhářky: Kovaříková šila šaty pro manželku nejmladšího syna královny Alžběty

ČTK, ref 17. června 2015 • 15:00
Princ Edward s manželkou Sophií, která oblékla šaty české návrhářky Kovaříkové
Princ Edward s manželkou Sophií, která oblékla šaty české návrhářky Kovaříkové
• foto: 
ČTK

Britská hraběnka Sophie si na sobotní švédskou královskou svatbu oblékla šaty přední české návrhářky Taťány Kovaříkové. Večerní šifonové šaty v barvě holubičí šedi ušité na míru dostala darem přímo od ní při své nedávné návštěvě Prahy. Dnes to sdělila Lucie Melecká, která návrhářku zastupuje.

Hraběnka z Wessexu přijela v květnu do Prahy, mimo jiné předávala v Černínském paláci vítězům z České republiky Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu (DofE). Ta se udílí v rámci programu neformálního vzdělávání pro mládež, který založil manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, vévoda z Edinburghu.

Sofie se ale nevěnovala jen mladým talentovaným Čechům, ale také úspěšným českým ženám a navštívila obchod Taťány Kovaříkové, jejíž práce je v Británii známá. "Bylo mi velkou ctí přivítat ve svém butiku Její královskou Výsost, hraběnku z Wessexu. Připravili jsme pro ni krátkou přehlídku současné kolekce jaro/léto 2015 a představení mé práce," říká návrhářka.

"Na závěr jsme hraběnce předali za Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu (DofE), Britskou obchodní komoru a za značku Tatiana dar v podobě dlouhých večerních šifonových šatů. Tyto šaty mají barvu holubičí šedi a jsou zdobené stříbrnou krajkou. Ještě milejší pro mne je, že hraběnka Sophie si právě tyto šaty oblékla na královskou svatbu do Švédska," řekla Taťána Kovaříková.

Švédský princ Carl Philip se v sobotu ve Stockholmu oženil s bývalou modelkou Sofií Hellqvistovou. Svatby jediného syna krále Carla XVI. Gustafa se zúčastnilo na 550 hostů včetně příslušníků královských rodin z Belgie, Nizozemska, Japonska a dalších zemí.

Hraběnka z Wessexu od roku 2013 působí jako ambasadorka Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. V rámci této role navštívila již několik zemí, v nichž program DofE působí, aby v nich podpořila jeho rozvoj. Již dříve se podobných akcí zúčastnila po boku svého manžela prince Edwarda, který DofE sám absolvoval.

Hraběnka z Wessexu se narodila jako Sophie Rhys-Jones v Oxfordu. Členkou britské královské rodiny se stala v roce 1999, kdy se vdala za prince Edwarda, nejmladšího syna britské královny Alžběty II. a jejího manžela, prince Philipa, vévody z Edinburghu. S princem Edwardem se seznámili na charitativní akci v roce 1993, mají dvě děti ve věku sedm a 11 let a velmi blízký vztah s královnou.

Princ Edward s manželkou Sophií, která oblékla šaty české návrhářky KovaříkovéPrinc Edward s manželkou Sophií, která oblékla šaty české návrhářky KovaříkovéFoto ČTK

ČTK, ref


Diskuse ke článku