Navrtali horu Říp! Staví se zde budoucí prezidentská hrobka pro Zemana? | Reflex.cz
nahoru

Navrtali horu Říp! Staví se zde budoucí prezidentská hrobka pro Zemana?

Jiří X. Doležal3. září 2015 • 07:00
Jsou místa, kam lezu opravdu nerad, tohle mezi ně patřilo
Jsou místa, kam lezu opravdu nerad, tohle mezi ně patřilo
• foto: 
Honza Mudra

Jeli jsme udělat do ilegální štoly, kterou kdosi ilegálně vykopal do nitra hory Říp, nějaké veselé video. Natočili jsme ho, jsme profesionálové - ale o účelu a smyslu toho ilegálního báňského díla se z toho videa mnoho nedozvíte.

Myšlenka, kterou v něm rozvíjíme, je logická. Je-li něco symbolem české státnosti, je to právě hora Říp. Je-li někdo symbolem české státnosti, je to Miloš Zeman. Takže odpovědnost za ten načerno vykopaný důl padá jednoznačně na Ovčáčka.

480p 360p 240p
Tajná štola v hoře ŘípVIDEO Reflex.cz

Když jsme ale lehce sarkastické video dotočili, najednou jsme zjistili, že s vynecháním humoru vůbec nevíme, co na tu gigantickou díru říct. V tištěném Reflexu celou naši výpravu popisuji vážněji než ve videu, ale ani tam nenajdete rozuzlení. Já ho totiž neznám. Takže pokud vás napadá, proč někdo dva roky s pomocí těžkých sbíječek kutal do hory Říp, ve které se nenacházejí žádné vzácné nerosty, šachtu dva a půl metru a za ní snad šestimetrovou štolu, napište to do diskuse. My v redakci jsme na to prostě nepřišli.

Reflex 36/2015
Reportáž Jiřího X. Doležala Kdo nám navrtal Říp? najdete v novém tištěném Reflexu, který vyšel 3. září.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,740
29,990
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější