Festivalu Colours of Ostrava se daří, areál Dolních Vítkovic se dotkl svých kapacitních limitů | Reflex.cz
nahoru

Festivalu Colours of Ostrava se daří, areál Dolních Vítkovic se dotkl svých kapacitních limitů

Marek Douša20. července 2017 • 17:14
Festivalu Colours of Ostrava se daří, areál Dolních Vítkovic se dotkl svých kapacitních limitů
foto: Marek Douša

Dělají to v Ostravě dobře: i když už se místo konání Colours několik let nemění, je to vlastně festival putovní – putuje se různými klimatickými oblastmi, takže zatímco vloni byl deštný prales, letos je to Sahara. Ředitelka festivalu Zlata Holušová mi na mou námitku, jestli by to nešlo nějak zprůměrovat, poradila pro letošní rok toto: v předpovědi počasí se hovoří o teplotách ve stínu (přesně tedy ve dvou metrech), takže jestli jsou pro vás ta čísla vysoká, stínu se vyhýbejte!

Patří se napsat, že počasí letošní návštěvníky neodradilo, už předevčírem oznámili organizátoři, že je vyprodáno a k dispozici je posledních pár jednodenních vstupenek. Masa lidí se přesunuje po areálu přesně podle harmonogramu, který je dán lineUpem, a vmísit se, zkoušet jít jinam nebo třeba úplně proti proudu je téměř nemožné; areál Dolních Vítkovic se dotkl svých limitů.

Letos přišly i problémy, které návštěvníkům prodloužily čekání u vstupu, neboť jsou všichni (z bezpečnostních důvodů) vybaveni čipem (takové lidské EET) a jsou počítáni cestou tam a zase zpátky. Sluší se napsat, že to zatím všichni berou s klidem a humorem (a velký bratr slaví).

Středeční program byl, jak se na Colours patří, pestrý, a tak zatímco slovenský BalkanAnsambel třeba zazpíval lidovku Ej Macejko tak, jak by ji zahráli v rumunských horách, jejich krajan Billy Barman ukázal, jaká se na Slovensku dělá polpina.

Deník Colours of Ostrava: Horor skončil Imagine Dragons happyendem
Milan Tesař 20. července 2017 • 13:11

Deník Colours of Ostrava: Horor skončil Imagine Dragons happyendem

První na hlavní stagei se představila Britka Birdy s kapelou, a i když neudělala takový dojem jako vloni písničkářka Aurora, byl to dobrý start. A rozhodně překvapila všechny, kteří si ji poslechli na nahrávkách na Youtube. Tam působí étericky, z pódia měl její hlas mnohem větší sílu a důraz. Klidně by si mohla zazpívat v nějakém pubu.

K Tata Bojs není co napsat. Mají své fanoušky a je jich hodně. Snad jenom: na stagei Reflexu s nimi dneska bude besedovat kolega Bartošek. Přijďte, začíná se v pět odpoledne.

Ostravské Colours jsem proběhl, hledám však i jiné barvy Ostravy, takže jsem dnes,při ranní kávě na terase jedné herny (hned naproti jiné herně) se zájmem vyslechl návod, jak otočit vodoměr a namísto přičítání kubíků se kubíky odečítají.

Je to jednoduché. Říkal ten pán.

Tedy: „Je to jednoduche, pyčo.“ Abych byl úplně přesný.  

Norah Jones: Několikanásobná držitelka Grammy se poprvé představí českým fanouškům

 

Marek DoušaVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
23,080
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější