nahoru

Hollywood používá ve filmech digitální operace, aby byly herečky štíhlejší a vyšší

Daniel Baret10. února 2014 • 09:00
Margot Robbie
Margot Robbie
• foto: 
Profimedia.cz

Filmaři v Hollywoodu používají na vylepšení svých děl takzvané „digitální operace“, po kterých se zdají některé herečky štíhlejší a vyšší. Spekulují o tom britská média.

O tom, že zejména ženy (mužů se to týká také, ale méně) jsou například v médiích „vylepšovány“ photoshopem se ví dávno a není to nic neobvyklého. Tedy do doby, než vidíte dotyčnou osobu v reálném životě. Je to běžná praxe i v českých médiích, především v ženských časopisech.

Teď bylo poukázáno na případ z dokumentárního filmu o Britney Spears a její show v Las Vegas. Zpěvačka je podle The Sunday Times pozoruhodně vyšší a štíhlejší, tedy že je „digitálně protažená“. Odhad hovoří o sedmi až osmi centimetrech výšky.

O podobné věci se spekuluje již několik týdnů v souvislosti s úspěšným filmem Vlk z Wall Street, který je hojně navštěvovaný i v Česku. Herečka Margot Robbie má v jedné z hlavních scén s Leonardem DeCapriem velmi dlouhé nohy. Jenže podle jejich australských krajanů tomu tak ve skutečnosti není. Přitom právě Robbie nedávno o tom hovořila a podobné úpravy se jí samotné nelíbí, označuje je za šíření nesmyslných stereotypů o ženách.

Někteří producenti podle britských médií stranou přiznávají, že „digitální operace“ se týkají mnoha filmů, nechtějí však prozradit kterých.

Ruské olympioničky se svlékly, má to být útok na soupeře?

Daniel Baret


Klíčová slova: reflex, HollywoodDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,500
29,200
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější