nahoru
Premium Komentáře

Co napadá Ondřeje Kobzu: Dylan a Cohen na hradě

Ondřej Kobza 12. října 2021 • 18:15
Láďa Heryán (zleva) pojal svou řeč jako kázání, Vláďa Merta zazpíval jednu dylanovku i cohenovku, Josef Rauvolf vzpomínal na přítele Ginsberga...
Láďa Heryán (zleva) pojal svou řeč jako kázání, Vláďa Merta zazpíval jednu dylanovku i cohenovku, Josef Rauvolf vzpomínal na přítele Ginsberga...
• foto: 
Archív Ondřeje Kobzy

Strašně rád pořádám oslavu svých narozenin. Ani ne, že bych chtěl slavit sebe. To by bylo trochu pompézní. Ale že je to dobrá záminka k mejdanu. Že se lidé sejdou. Když bych je pozval jen tak, tak by třeba ani nepřišli. A protože mám narozeniny bohužel jenom jednou za rok, musím si vypomoci s narozeninama jiných.

Letos slavil Bob Dylan osmdesátku. Leonard Cohen zase pět let od smrti. Teda ten to asi neslavil. Snad je to ale dostatečná záminka k tomu, aby se lidé sešli a řekli si, co pro ně znamenají.

Na spodní zahradu hradu Pirkštejn jsme opět vynosili všechny možné stoly. Rozprostřel jsem na ně nevyžehlená prostěradla z Karlova mostu. Děvčata vyšla pro podzimní okvětně bobulovou výzdobu. Někdo přivezl pekáč buchet. Majitel pivovaru Chříč zase pípu a sud svého piva. Lidem to pivo chutná daleko víc, když si ho musí sami načepovat. Třeba i do zavařovaček. Mají pak pocit, že se nějak přičinili. V sousední vesnické hospodě mi navařili skvělý zvěřinový guláš.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější