nahoru

Hvězda Reflexu: Tomáš Zdechovský nezapomněl, že kandidoval za křesťanskou stranu

Milan Tesař 3. dubna 2019 • 19:00
Europoslanec Tomáš Zdechovský
Europoslanec Tomáš Zdechovský
• foto: 
Evropský parlament

Hvězda Reflexu je celoroční projekt, ve kterém proti všudypřítomným špatným zprávám nasazujeme ty dobré. Každý měsíc upozorníme na pět lidí, jimž se povedlo něco užitečného, vyplavali z českého rybníčku a dozvěděl se o nich svět či se postavili čelem zlu. Smyslem projektu je systematicky registrovat osobnosti a jejich skutky, které lze směle označit za hvězdné hodiny této země. Na začátku roku 2020 všechny takto vybrané Hvězdy Reflexu uctíme uspořádáním speciálního kulturního večera. Další hvězdou je Tomáš Zdechovský.

Dlouhodobě se věnuje Čechům, kteří se v zahraničí dostanou do problémů. Například pomohl Renatě Rolle, která ve Švýcarsku kvůli zneužití psychiatrické péče přišla o dceru, dlouhodobě se angažuje ve prospěch dětí Evy Michalákové, jíž je zabavila norská sociálka Barnevernet.

Naposledy pomohl českému řidiči Jiřímu Saganovi ve Francii, kterému do kamiónu (zřejmě) bez jeho vědomí vlezli nelegální uprchlíci a on byl za jejich údajné pašování odsouzen ke dvěma letům vězení. V nouzi poznáš přítele. Reflex nominuje Tomáše Zdechovského za to, že nezapomněl, že kandiduje za křesťanskou stranu.Klíčová slova: