nahoru

Novomanželé George Clooney a Amal Alamuddinová zveřejnili první fotografie ze své svatby

čip30. září 2014 • 12:43
Novomanželé George Clooney a Amal Alamuddinová zveřejnili první fotografie ze své svatby
foto: People

Americký herec George Clooney a britská právnička libanonského původu Amal Alamuddinová po vzoru dalších celebrit poskytli doposud utajované svatební fotografie americkým časopisů Hallo! a People. Jejich italské manželství se tak definitivně stalo hollywoodským.

Clooney si Alamuddinovou v italských Benátkách vzal hned dvakrát. Poprvé během soukromého obřadu, který se konal v sobotu v luxusním sedmihvězdičkovém hotelu Aman s výhledem na benátský Velký kanál, což je hlavní dopravní tepna tohoto starobylého města. Podruhé v pondělí, když na benátské radnici stvrdili svůj sňatek civilním obřadem.

Třiapadesátiletý Clooney se podle médií se svou nastávající seznámil loni; pár se zasnoubil letos v dubnu. Šestatřicetiletá Alamuddinová, absolventka Oxfordské univerzity, se specializuje na lidská práva a v minulosti zastupovala například zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange nebo bývalou ukrajinskou premiérku Juliji Tymošenkovou. Byla rovněž poradkyní pro Sýrii u bývalého generálního tajemníka OSN Kofiho Annana. 

Pro Clooneyho, úspěšného herce, scenáristu, producenta, režiséra a držitele dvou Oscarů, jde o druhé manželství. Alamuddinová se vdávala poprvé.

čip


Diskuse ke článku