nahoru

Všeho moc škodí: Plus size modelky jsou fajn, ale pozor na obezitu!

čip 11. srpna 2014 • 11:55
Všeho moc škodí: Plus size modelky jsou fajn, ale pozor   na obezitu!
foto: Twitter/Facebook/Buzzfeed

Tak dlouho jsme bojovali proti anorektickým manekýnkám a uctívali tzv. plus size modelky, až nám i tento trend přerostl přes hlavu.

Díky reklamní kampani společnosti Swimsuit For All, která přišla na jaře s kalendářem, jenž měl být nejen reklamní kampaní, ale také reakcí na vyhublé modelky z obálek časopisu Sports Illustrated, se začaly na sociálních sítích tvořit skupinky sdružující plnoštíhlé až obézní dívky, které do světa pyšně vykřikují, jak se ve svém těle cítí skvěle a že i s několika kily navíc jsou sexy.

Tyto dívky spolu sdílejí nejen životní příběhy, ale především vlastní fotografie. Vzájemně se „plácají po zádech“ a jsou šťastné, že obchody s plavkami začaly konečně prodávat stylové fatkiny (plavky pro plnoštíhlé).

Napadne vás, že nejen módní svět konečně přestal diskriminovat ženy s konfekčními velikostmi 42+. Ovšem nezapomeňme na důležitý fakt, že všeho moc škodí. Ano, žena by se opravdu měla mít ráda taková, jaká je. Propagovat ovšem takto masívně obezitu je stejně nebezpečné jako propagovat extrémní štíhlost.

čip


Klíčová slova: fotogalerie, fatkiniDiskuse ke článku