nahoru

Celebrity útočí! Zachraň se, kdo můžeš

Matěj Bartošek31. srpna 2010 • 14:29
Ladislav Gerendáš se projížděl na kole jako před lety Woody Harrelson
Ladislav Gerendáš se projížděl na kole jako před lety Woody Harrelson
• foto: 
Pavel Machan

Gerendáš, Juchelka, Kalousek, Bříza, Kořen … Před časem Reflex přinesl článek o „televizních lidech“, kteří se snaží svou popularitu využít v politice. Na kandidátkách do komunálních voleb se na nás valí další vlna.

 

Těžko říci, jaké naděje si obyvatelé Karlových Varů, Ostravy, Říčan či Prahy mohou s jednotlivými kandidáty spojovat. Osobně si například Ladislava Gerendáše vybavuji jako mírně popleteného strejdu z Malého televizního kabaretu – to znamená, že na karlovarskou radnici by se asi hodil. Aleš Juchelka je evidentně férový kluk, který četl Rychlé šípy a bibli, takže fakt, že jeho smysl pro humor je tak trochu … ehm … veřejnoprávní, by nakonec nemusel být na škodu. Navíc si myslí, že Ostrava je „nejlepší místo pro život“. Kdo jiný by tedy měl moravskoslezskou metropoli připravovat na její hvězdnou hodinku – totiž na funkci Evropského města kultury 2015? Jen jsem si vždycky myslel, že ostravským primátorem bude jednou spíš ten druhý z Medúzy.

 

Vladimír Kořen, civilním povoláním redaktor České televize, pořád mluví o vodě, takže o jeho kandidatuře v Říčanech také nemůže být sporu. Petr Bříza zase dobře chytá a Jan Kalousek zpíval v Zoo – co jiného by asi měla Praha potřebovat. Jen mě trochu mrzí, že letos nekandiduje Slávek Boura. Ten se totiž svou energii rozhodl vložit do umění; po jeho „psychologickém románu“ Naháči se na pultech našich knihkupectví určitě zapráší. Třeba se se Slávkem setkáme za čtyři roky …Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější