nahoru

Místo kina počítač. Ted Hope z Amazonu ve Varech představí nový model distribuce filmů

ref10. června 2016 • 19:07
Ted Hope a Ivan Passer.
Ted Hope a Ivan Passer.
• foto: 
KVIFF

Renomovaný producent nezávislých filmů (mimo jiné 21 gramů, Štěstí, American Splendor a Storytelling) TED HOPE přijede letos do Karlových Varů potřetí – tentokrát nově jako hlavní producent Amazon Studios.

Firma Amazon vstoupila na filmový trh s novou strategií natáčení a distribuce filmů na video-on-demand bázi (diváci si tedy mohou filmy vybírat i stahovat přímo z webového rozhraní Amazonu). Začala se také věnovat distribuci nezávislých uměleckých filmů v kinech. Například v programu letošního festivalu v Cannes uvedl Amazon pět filmů: tři z nich v soutěži včetně nového filmu Jima Jarmusche, a např. mimosoutěžní nový snímek Woodyho Allena. Amazon se věnuje i výrobě televizních show a dramaturgicky cílenému crowd-sourcingu filmů.

“Ted Hope byl už na festivalu dvakrát – jednou jako člen hlavní poroty a o tři roky později jako producent soutěžního filmu Spoluautor. Když jsme se setkali letos v Sundance, shodli jsme se, že by stálo za to, aby přijel do Karlových Varů jako šéfproducent Amazonu a představil jejich nový projekt v Česku. V Karlových Varech by Ted rád využil také jedinečné příležitosti setkat se s desítkami evropských distributorů,“ vysvětlil výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Festival připravuje také speciální veřejnou debatu v rámci Industry programu, na které Ted Hope představí svou vizi filmového průmyslu v blízké budoucnosti.

ref


Klíčová slova: amazon, filmy, filmový festival, vary


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější