Konvička versus Bartoš: Jiný metr? | Reflex.cz
reklama
nahoru

Konvička versus Bartoš: Jiný metr?

Jiří X. Doležal14. prosince 2015 • 06:00
Martin Konvička
Martin Konvička
• foto: 
Facebook

Jsem velmi skeptický k jakýmkoliv verbálním zločinům, ale Martina Konvičky se nezastávám. Tvrdit, že někdo patří do plynu, je moc. Proč ale justice neměří stejně i jiným, kteří se dopouštějí horších výroků než Konvička?

reklama

Když sedmnáctého listopadu prožil Martin Konvička své momenty hvězdné slávy po boku Miloše Zemana, napsal ke Konvičkově projevu ministr spravedlnosti Robert Pelikán tweet: „Par. 356 TZ: Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému (...) náboženství (...) bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“ Stran textu "Prohlášení předsednictva Národní demokracie k takzvané židovské otázce a antisemitismu" zatím na Twitter nenapsal nic, protože text nejspíše nezná. Ani já bych ho neznal, kdyby mne na něj neupozornili sionističtí agenti samozřejmě! Jde o blábol party vedené paranoidním antisemitou Adamem Bartošem, autorem seznamů Židů.

A dočteme se v něm: „Zároveň se značně kritickým postojem k dennodenní praxi Státu Izrael nemůžeme přehlížet ani další skutečnost, a sice značnou moc osob židovského původu v řadě oblastí života společnosti. ... nemálo z nich zasvětilo svůj život boji proti křesťanským národům, proti naší Evropě; nemálo z nich, vedeno zběsilou nenávistí vůči všemu nežidovskému, zasvětilo svůj život boji ve jménu svého domněle nadřazeného a vyvoleného národa.“

Že je hlásáním nenávisti výzva k mletí do masokostní moučky či výhružky plynem, těžko zpochybnit. Co je ale tvrzení o „zběsilé nenávisti Židů k všemu nežidovskému“? Na Twitter to bylo moc dlouhý, tak jsem napsal post na Facebook a otagoval jsem v něm pana ministra. Takže se o položené otázce dozví, a já s napětím sleduji jeho Twitter i Facebook.

 Klíčová slova: KonvičkaislámžidéDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama