nahoru

Thajské policie zveřejnila záběry možného atentátníka, který má na svědomí nejméně 22 obětí

ČTK, bar 18. srpna 2015 • 16:23
Údajný pachatel útoku v Bangkoku
Údajný pachatel útoku v Bangkoku
• foto: 
ČTK

Policie v Thajsku uveřejnila videozáznam, na kterém je údajný pachatel bombového útoku z pondělí. Podle záznamů kamer má jít o muže ve žluté košili, který se vmísí do davu před hinduistickým chrámem na rušné křižovatce v centru Bangkoku, kde odloží svůj batoh a z místa odejde. K výbuchu došlo hned vzápětí a o život přišlo nejméně 22 lidí.

Muž ve žluté košili prý nevypadal jako Thajec, žádné další informace o něm ale nejsou. "Není jasné, kdo to je," upozornil předseda vlády Čan-Očy Prajutch. Vyšetřovatelé záběry analyzují.

Muž na záznamu ve žluté košili je údajný atentátníkVIDEO Youtube.com

Neznámí pachatelé se dnes v centru Bangkoku pokusili o další dva atentáty, které podle policie naštěstí nezpůsobily žádná zranění. Při prvním útoku neznámý muž shodil z jednoho z mostů nálož, která explodovala ve vodě. Později další útočník odpálil bombu u stanice městské rychlodráhy.

"Kdyby trhavina do vody nespadla, oběti by nepochybně byly," citovala agentura Reuters po prvním útoku thajský policejní zdroj. V obou případech byly nálože ve srovnání s pondělním útokem malé.

Atentátník hodil bombu na přístaviště turistických lodí. Kdyby nespadla do vody, počet obětí by podle thajských úřadů byl značný.VIDEO Youtube.com

Bilanci pondělní tragédie úřady stále upřesňují, mezi 22 mrtvými byli podle médií tři Číňani, dva Malajsijci, jeden turista ze Singapuru a jeden z Filipín. Se zraněním bylo hospitalizováno 123 lidí, mnozí jsou v kritickém stavu.

Prajutch v thajském televizi prohlásil, že v zemi "stále ještě operují protivládní skupiny". Nikoho konkrétního ale z pumového útoku neobvinil. Policie údajně nechává všechny vyšetřovací verze otevřené, včetně útoku muslimských separatistů z jihu země nebo čínských Ujgurů, které minulý měsíc Thajsko vyhostilo zpět do Číny.

 

ČTK, bar


Diskuse ke článku