Komentáře

V metru zuří nechutná kampaň dobra

20. ledna 201607:44
V metru zuří nechutná kampaň dobra
Nabídka je. A co poptávka?
• foto: 
Jiří X. Doležal

Na komerční obtěžovače, žebráky a prodejce cetek jsem si už zvykl. V úterý odpoledne mne ale skutečně znechutil dealer, který v metru na Můstku nestoudně nabízel okolojdoucím čiré dobro. Myslím, že podobná vystoupení by se měla zakázat.

Šel jsem si, standardně nas**nej, po svém, na reportáž, kterou zrovna připravuji. A v tom jsem v podchodu metra, při přestupu z trasy A na trasu B, narazil na podivnou osobu. Uprostřed chodby, plné spěchajících lidí stál, zarputile se tvářící muž v kulichu a s cedulí „Objímání volně k mání. Pro mír a lásku.“

Doping musí zůstat zakázaný! - Ne, v určitých situacích bych ho povolil. Videoduel Tomáš Klvaňa vs. Darek Šmíd

Kráčel jsem směrem k němu se stejně sveřepým výrazem, jaký měl na obličeji on, a vyfotil jsem si ho. A byl jsem skálopevně odhodlán mu jednu, až mne obejme, vrazit. Zvykl jsem si na billboardy „Nechť jsou všechny bytosti šťastny“.

„Hilsner byl opravdu vrah a Masaryk národu škodil.“ Klausův „geniální novinář“ Bartoš patří do blázince

Nechávají mne chladným billboardy na nová vydání Bible. Odolávám vybíračům „na vodicí pejsky, konkrétně pak na pejska Arnošta“. Ale aby mi někdo zdarma a nezištně nabízel v metru obejmutí, to je moc i na mne.

Muž vyhodnotil situaci správně a neobjal. Když jsem se za hodinu a půl vracel v opačném směru, byl tam pořád, ale klidil se mi z cesty, jak mě uviděl, takže k žádnému fyzickému napadení - potažmo objetí - nedošlo.

Jak by dopadly Disneyho pohádky, kdyby neměly šťastný konec

Ale preventivně, pro případ dalších shledání, a věřím, že i za celou řadu našich čtenářů prosím: Jděte s tím sluníčkařením, láskou a objetím do p****le!

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile