Zprávy

Je možné, aby byla desetiletá modelka sexy? Nebo jsou jen všichni pedofilové?

Petra Tomanová
10. února 201614:45
Je možné, aby byla desetiletá modelka sexy? Nebo jsou jen všichni pedofilové?
foto: kristinapimenova2005/Instagram

Kristina Pimenovová je nepochybně velmi hezká holčička a svět módy je jí otevřen. Fotila už pro Vogue, Armaniho, Cavalliho či Benetton a nedávno podepsala smlouvu s LA Models. Jakkoli většina jejích fotek je nevinná, některé, zdá se, překračují hranici, za kterou by děti neměly vstupovat.

Kristina se narodila v Moskvě, ale dnes žije s rodinou ve Spojených státech. Modelingu se za podpory matky, bývalé modelky, věnuje od tří let. Příroda k ní byla vskutku štědrá a i bez make-upu a v dětském oblečení je nazývána „nejkrásnější děvče světa“. Jenže vedle stovek naprosto nevinných fotek nafotila i pár na pláži v bikinách a také fotky, na nichž zaujímá „dospělácké“ pózy. A tady může začínat problém.

93-letá babička modelkou? Proč ne
3. ledna 201608:00

93-letá babička modelkou? Proč neTakové obrázky nabírají na Instagramu, kde Kristinu sleduje 1,2 miliónu lidí, a na čtyřmiliónovém facebookovém profilu komentáře typu: „Sexy“, „Hezké nohy“ a „Nechceš u mě zůstat?“ nebo z druhé strany odsudky, že Kristinina matka Glikerija, která profily spravuje, „sexualizuje“ svou dceru. Glikerija nesouhlasí: „Musíte myslet jako pedofil, abyste v těch obrázcích viděli něco sexuálního. Pokud to tam vidíte, měli byste vyhledat doktora.“

Dvanáctiletá modelka, Thylane Blondeau, vyvolává vášně. Podle kritiků se jedná o dětskou pornografii


Samotná nutnost mazat příspěvky pod určitým typem fotografií však značí, že mohou sexuální pudy pedofilů probouzet. Mají skutečně sexuální podtext, nebo to v nich může vidět jen ten, kdo to tam vidět chce? V tom případě by jakákoli fotka mohla být považována za sexuální… Kdo to rozhodne? A kdo Kristinu do takových póz aranžuje? Fotograf, matka, nebo je dělá sama, protože to viděla u svých vzorů a nikdo jí nevysvětlil, že jsou u dítěte nevhodné? Možná zde se skrývá skutečný problém, který potřebuje vyřešit. Ne to, že takové fotky existují a kdo je vidí a jak komentuje, ale jak je možné, že vůbec vznikly.

Petra Tomanová

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile