nahoru

Skupina Coldplay a rapper Big Sean nazpívali píseň na podporu přistěhovalců v USA. Má miliony zhlédnutí

Daniel Baret19. července 2017 • 11:30
Skupina Coldplay hýří aktivismem.
Skupina Coldplay hýří aktivismem.
• foto: 
Facebook/Coldplay

Známá britská rocková skupina Coldplay a americký rapper Big Sean před několika dny vydali novou píseň s názvem „Miracles (Someone Special)“. Sice se explicitně nezmiňuje o Donaldu Trumpovi, ale podle odborníků je to reakce na jeho politiku. Hudebníci totiž chválí přistěhovalectví do USA. Je podle nich na něm založena celé historie této země.

Video se objevilo v sobotu a jenom na You Tube už má skoro tři miliony zhlédnutí. Píseň je také součástí nového alba Kaleidoscope, které kapela Coldplay vydala 14. července.

Písnička i video pracují s odkazy na přistěhovalectví do USA v různých dobách a považuje je za základ tohoto státu. „Můžeš být někdo zvláštní, máš oheň v očích, vidím nebe uvnitř, půjdeš dál, než jsme kdy šli,“ zpívá ve skladbě Chris Martin z Coldplay.

Rapper Big Sean pak ve své sloce hovoří o boji za důstojný život v současné Americe.

Skupina Coldplay je již létá známá svým silným aktivismem. Vystoupila například 6. července také v německém Hamburku na koncertě Global Citizen na okraji summitu skupiny G20. Koncert měl přispět k boji proti chudobě ve světě. Svůj zisk z koncertu dali členové Coldplay humanitárním organizacím, které zachraňují uprchlíky ve Středozemním moři, jež se pokoušejí dostat do Evropy.

Kritici ale upozorňují, že některé organizace jsou v podstatě domluvené s pašeráky lidí v Libyi a že si ve Středozemí pouze předávají uprchlíky a pak je dopraví do Itálie.

Zde je klip skupiny Coldplay o přistěhovalectví do USA:

Daniel Baret


Klíčová slova: Coldplay, hudba, kultura


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,890
22,150
29,380
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější