nahoru

Předstírá nebo nepředstírá? Von Trier láká na plakáty, kde má orgasmus Uma Thurman

Tereza Spáčilová15. října 2013 • 08:00
Předstírá nebo nepředstírá? Von Trier láká na plakáty, kde má orgasmus Uma Thurman
foto: nymphomaniacthemovie.com

Rebel Lars von Trier už zase prolamuje vlny. Do světa poslal čtrnáct orgasmických plakátů, na nichž jsou zachyceny hvězdy jeho dalšího monstrózního opusu, dramatu Nymfomanka, v momentu nejvyšší slasti. Některé z nich navíc podporují senzaci tím, že mluví o „nepředstíraném sexu“ před kamerou. „Pro Larse jsem schopný podstoupit cokoli,“ prohlásil například odchovanec populárního dětského kanálu Disney Channel Shia LaBeouf.

Zveřejněním provokativních fotografií úspěšně pokračuje kampaň, kterou za von Triera vedou společnosti Zentropa Entertainments a TrustNordisk. Sám režisér se po konfliktu na festivalu v Cannes, z nějž jej před dvěma lety vykázali kvůli kontroverzním hitlerovským výrokům, rozhodl nekomunikovat s médii. Což ostatně demonstrativně vyjádřil i fotografií s přelepenými ústy na webových stránkách snímku.

Fanoušci se teď dohadují, nakolik jim von Trier a jeho věrní lžou. Deník Hollywood Reporter totiž navzdory LaBeoufově prohlášení přinesl informaci o sexuálních dublérech. „Klasické herce jsme nasnímali, jak sex předstírají, pak přišli na řadu pornoherci, které jsme zachytili ve skutečné akci. Trikovou technikou pospojujeme části jejich těl, takže to, co uvidíte od pasu dolů, nejsou skutečné star, ale jejich dvojníci,“ upřesnila producentka Louise Vesthová. LaBeouf nicméně mlží dál, a tak se například šíří zpráva, že mu k roli v Nymfomance pomohlo jeho vlastní home video. „Poslal jsem Larsovi nahrávky sebe a své dívky při milování. A zabralo to.“

Snímek, pro nějž von Trier vymyslel i nový žánr, digressionism (jeho definici zná jen on), bude mít dvě verze, obě pětihodinové. Ta „lehčí“, méně odvážná, poputuje na dánský trh, necenzurovaná, prostá přelepek a rozostření, bude uvedena na festivalu v Cannes. Ano, tam, kam měl původně neukázněný Dán zákaz vstupu – stačí příslib šokující látky a už má zase dveře otevřené.

Na domácí půdě mimochodem Nymfomanka vstoupí do kin 25. prosince. „Dovedete si snad představit vánočnější titul?“ konstatuje šéf Zentropy Peter Aalbæk Jensen.

Nymfomanka

 

 

 

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: Nymfomanka, filmy, Lars von Trier


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,180
29,060
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější