Íránské ženy si na protest proti režimu stříhají vlasy, české herečky jim podobně vyjadřují podporu

6/25
Přehled fotografií
Zavřít
  • ELIZAVETA MAXIMOVÁ. Smrt Mahsy Amíníové nás silně zasáhla a chceme, aby íránské ženy věděly, že jsou slyšet i vidět, a cítily, že mají podporu tisíce žen z celého světa.
    ELIZAVETA MAXIMOVÁ. Smrt Mahsy Amíníové nás silně zasáhla a chceme, aby íránské ženy věděly, že jsou slyšet i vidět, a cítily, že mají podporu tisíce žen z celého světa.| Zdroj: Nguyen Phuong Thao
  • LENKA KROBOTOVÁ. Vzhledem k tomu, co se okolo nás děje, si myslím, že by pro nás všechny bylo zásadní, kdyby se život v Íránu hýbl alespoň milimetrovým krůčkem kupředu. Dává mi to naději.
    LENKA KROBOTOVÁ. Vzhledem k tomu, co se okolo nás děje, si myslím, že by pro nás všechny bylo zásadní, kdyby se život v Íránu hýbl alespoň milimetrovým krůčkem kupředu. Dává mi to naději.| Zdroj: Nguyen Phuong Thao
  • MARTHA ISSOVÁ. Tyto ženy a spolu s nimi i stateční muži protestují, a tím riskují své životy. To je obrovský signál zbytku světa, že je íránská společnost připravena na změnu.
    MARTHA ISSOVÁ. Tyto ženy a spolu s nimi i stateční muži protestují, a tím riskují své životy. To je obrovský signál zbytku světa, že je íránská společnost připravena na změnu.| Zdroj: Nguyen Phuong Thao
  • Několik dalších hereček se našeho fotoprojektu na podporu íránských žen nemohlo zúčastnit z časových důvodů: Reflex je proto připraven na další kolo focení. Případné zájemkyně, tedy české osobnosti, se mohou kdykoli ozvat na reflex@reflex.cz.
    Několik dalších hereček se našeho fotoprojektu na podporu íránských žen nemohlo zúčastnit z časových důvodů: Reflex je proto připraven na další kolo focení. Případné zájemkyně, tedy české osobnosti, se mohou kdykoli ozvat na reflex@reflex.cz.| Zdroj: Nguyen Phuong Thao
  • Íránské ženy a dívky si na protest proti režimu stříhají vlasy, české herečky jim týmž činem vyjadřují podporu
    Íránské ženy a dívky si na protest proti režimu stříhají vlasy, české herečky jim týmž činem vyjadřují podporu| Zdroj: Nguyen Phuong Thao
  • Sedmnáctiletá Nika Šakaramiová, která také zemřela po zásahu policie
    Sedmnáctiletá Nika Šakaramiová, která také zemřela po zásahu policie| Zdroj: Profimedia.cz
  • Smrt Mahsy Amíníové (její portrét drží protestující žena), která prý neměla správně upravený hidžáb a měla zemřít po nepřiměřeném zásahu policie, spustila protesty v Íránu
    Smrt Mahsy Amíníové (její portrét drží protestující žena), která prý neměla správně upravený hidžáb a měla zemřít po nepřiměřeném zásahu policie, spustila protesty v Íránu| Zdroj: Charles M. Vella / SOPA Images / LightRocket / Getty Images
  • Demonstrace v íránské metropoli Teheránu na podporu žen provázely nepokoje
    Demonstrace v íránské metropoli Teheránu na podporu žen provázely nepokoje| Zdroj: Profimedia.cz
  • Íránky bojující proti režimu v Teheránu se sdružují v kurdských jednotkách
    Íránky bojující proti režimu v Teheránu se sdružují v kurdských jednotkách| Zdroj: Jana Andert
  • Pravidla v kurdských ženských bojových jednotkách jsou přísná, obědy jsou společné
    Pravidla v kurdských ženských bojových jednotkách jsou přísná, obědy jsou společné| Zdroj: Jana Andert
  • Kurdky z Íránu se nebojí bojovat v jakémkoli věku
    Kurdky z Íránu se nebojí bojovat v jakémkoli věku| Zdroj: Jana Andert
  • Reflex 42/2022
    Reflex 42/2022| Zdroj: Archív
  • Ghazale Čelavíová zemřela při protestech v Íránu.
    Ghazale Čelavíová zemřela při protestech v Íránu.| Zdroj: Twitter, Facebook
  • Hanáne Kíjaová zemřela při protestech v Íránu.
    Hanáne Kíjaová zemřela při protestech v Íránu.| Zdroj: Twitter, Facebook
  • Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
    Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..| Zdroj: Reuters
  • Íránci i další protestovali v Londýně proti útlaku režimu ájatolláhů.
    Íránci i další protestovali v Londýně proti útlaku režimu ájatolláhů.| Zdroj: Reuters
  • Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
    Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..| Zdroj: Reuters
  • Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
    Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..| Zdroj: Reuters
  • Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
    Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..| Zdroj: Reuters
  • "Svobodu pro Írán!"
    "Svobodu pro Írán!"| Zdroj: Reuters
  • "Žádný diktátor nevydrží věčně."
    "Žádný diktátor nevydrží věčně."| Zdroj: Reuters
  • "Svobodný Írán."
    "Svobodný Írán."| Zdroj: Reuters
  • "Povstaňte, ženy Íránu!"
    "Povstaňte, ženy Íránu!"| Zdroj: Reuters
  • Džavánrúd, Írán: Protesty za lidská práva (8. 10. 2022).
    Džavánrúd, Írán: Protesty za lidská práva (8. 10. 2022).| Zdroj: Reuters
  • Ve Španělsku proběhla demonstrace na podporu protivládních protestů v Íránu.
    Ve Španělsku proběhla demonstrace na podporu protivládních protestů v Íránu.| Zdroj: Reuters
ELIZAVETA MAXIMOVÁ. Smrt Mahsy Amíníové nás silně zasáhla a chceme, aby íránské ženy věděly, že jsou slyšet i vidět, a cítily, že mají podporu tisíce žen z celého světa.
LENKA KROBOTOVÁ. Vzhledem k tomu, co se okolo nás děje, si myslím, že by pro nás všechny bylo zásadní, kdyby se život v Íránu hýbl alespoň milimetrovým krůčkem kupředu. Dává mi to naději.
MARTHA ISSOVÁ. Tyto ženy a spolu s nimi i stateční muži protestují, a tím riskují své životy. To je obrovský signál zbytku světa, že je íránská společnost připravena na změnu.
Několik dalších hereček se našeho fotoprojektu na podporu íránských žen nemohlo zúčastnit z časových důvodů: Reflex je proto připraven na další kolo focení. Případné zájemkyně, tedy české osobnosti, se mohou kdykoli ozvat na reflex@reflex.cz.
Íránské ženy a dívky si na protest proti režimu stříhají vlasy, české herečky jim týmž činem vyjadřují podporu
Sedmnáctiletá Nika Šakaramiová, která také zemřela po zásahu policie
Smrt Mahsy Amíníové (její portrét drží protestující žena), která prý neměla správně upravený hidžáb a měla zemřít po nepřiměřeném zásahu policie, spustila protesty v Íránu
Demonstrace v íránské metropoli Teheránu na podporu žen provázely nepokoje
Íránky bojující proti režimu v Teheránu se sdružují v kurdských jednotkách
Pravidla v kurdských ženských bojových jednotkách jsou přísná, obědy jsou společné
Kurdky z Íránu se nebojí bojovat v jakémkoli věku
Reflex 42/2022
Ghazale Čelavíová zemřela při protestech v Íránu.
Hanáne Kíjaová zemřela při protestech v Íránu.
Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
Íránci i další protestovali v Londýně proti útlaku režimu ájatolláhů.
Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
Protesty za lidská práva u íránských diplomatických úřadů v Londýně (9. 10. 2022)..
"Svobodu pro Írán!"
"Žádný diktátor nevydrží věčně."
"Svobodný Írán."
"Povstaňte, ženy Íránu!"
Džavánrúd, Írán: Protesty za lidská práva (8. 10. 2022).
Ve Španělsku proběhla demonstrace na podporu protivládních protestů v Íránu.