nahoru

Autorský tým Zelený Raoul Late Night Show

18. prosince 2014 • 10:37
Autorský tým Zelený Raoul Late Night Show
Autorský tým Zelený Raoul Late Night Show
• foto: 
Archív

Marek Stoniš – spoluautor projektu

Zastupující šéfredaktor časopisu Reflex, ve kterém působí od roku 2008. Před tím prošel několika regionálními (Moravskoslezský den, Region)  i celostátními deníky  (mj. Český deník, Lidové noviny, MfD, Strategie). Zelený Raoul Late Night je pro něj návratem k žánrů politické satiry, které se věnoval jako scénárista pro populární satirický pořad Gumáci.

Milan Tesař – spoluautor projektu, scénárista

Vedoucí kulturní rubriky časopisu Reflex. Vystudoval žurnalistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.  Součástí časopisu Reflex je od jeho prvního čísla. Vyjímkou byl pouze rok 1993, kdy se stal dramaturgem v týmu Fera Feniče v kultovním satirickém pořadu Česká soda. Je jedním ze stří autorů komiksu Zelený Raoul a spolu s Lukášem Pavláskem, Markem Stonišem a Karlem Steigerwaldem je rovnež i autorem scénářů k Zelený Raoul Late Night. V projektu má i další zajímavou roli – nahrává všechny kytarová vystoupení loutky slezského barda Jarka Nohavici.

Martin Aaron Hořínek – spoluautor projektu, autor loutek a výtvarné koncepce

Výtvarník, režisér a animátor. Ve své dosavadní tvorbě se věnoval totální animaci, kdy rozpohybovával jím vytvořené plastelínové loutky. Je autorem několika animovaných videoklipů (David Koller, Kurtizány z 25. Avenue, Lucie Bílá) a bezpočtu reklamních projektů, animací a ilustrací. Na podzim roku 2013 na sebe upozornil satirickými řády pro prezidenta Miloše Zemana a od této doby se datuje i jeho spolupráce s časopisem Reflex.

Viktor Dyk – postprodukce zvuku, autor hudby

Český zpěvák, textař, skladatel, multinstrumentalista a muzikálový herec. V minulosti se podílel na činnosti kapel Božská těla, Dorota B.B., WAW!?, Plavalaguna, Autsider a naposledy Gaia Mesiah (zanikla počátkem roku 2011). Spolupracuje s umělci či kapelami jako Alice, Die el. Eleffant!?, Jiří Korn & Rebels, Verona, Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Leona Machálková, Lucie Bílá, Bára Basiková, Monkey Business, J.A.R., 4life, Vlasta Horváth, Petr Poláček, Le Monde, Audiomessage a dalšími. Hrál v muzikálech Excalibur (Lancelot, 2003 - 2010), Obraz Doriana Graye (Alan nebo Basil, 2006 - 2009), Němcová! (2008 - 2009) a Láska je láska (Maďar, 2005 - 2010). Od roku 2006 je stálým členem souboru RockOpera - představuje krále Kreona (bez alternace) v rockové opeře Antigona a Oidipus Tyranus. Je spoluautorem soundtracků k filmům Snowboarďáci a Ro(c)k podvraťáků. Dále je spoluautorem a interpretem písní k filmu Bestiář. Mimo jiné nazpíval i novou hymnu fotbalové Slavie. K jeho další pracovní činnosti patří tvorba různých hudebních sloganů pro reklamní kampaně.

Lukáš Pavlásek – herec, dabér, spoluautor scénáře

Debutoval v pořadu HBO „Na stojáka“ a od té doby patří mezi čelní představitele stand up comedy u nás. Po celé republice vystupuje se svou show, skládá písně, scénáře, vydává své básně a prózy a je autorem i několika knížek pro děti.Vše podstatné najdete na www.lukaspavlasek.cz  V projektu je nejen hlasem Zeleného Raoula, ale i autorem několika scénářů.  Do projektu se zapojil také proto, protože má už od pionýra přezdívku Ufon a protožeho  baví  politická satira a tohle je možnost jak jí dělat a dělat si legraci ze všech a ze všeho.

Jiří Štrébl – herec a dabér

I když vystudoval Vysokou školu ekonomickou, celý život se věnoval svým dvěma vášním – herectví a fotografii. Exceluje především v Divadle Komedie v monodramatu Hrdinové jako my, které režírovala Kamila Polívková a kde fascinuje v roli vyšinutého estébáka. Jeho tvář bude v současnosti divákům známa také například ze Špačkova filmu Pouta (2009) nebo Jařabova Hlava – ruce – srdce (2010), či z televizních seriálů Motel Anathema, Šípková Růženka, Redakce, Ulice, Kriminálka Anděl. V projektu Raoul Late Night dabuje oba přítomné prezidenty – toho součásného Miloše Zemana i exprezidenta Václava Havla. Zejména z dabování Václava Havla má velkou radost, protože je nucen hrát většinou záporáky a je to tedy po dlouhé době jeho první kladná role.

Lukáš Příkazký – herec a dabér

Vystudoval brněnskou konzervatoř a později DAMU,  kde na sebe upozornil rolí Aljoši v absolovenském představení Bratři Karamazovi. Působil v městkých divadlech pražských a nyní je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech. Z poslední doby si jej můžeme pamatovat jako naivního inspektora Standu Trpělku z Králík a seriálu Neviditelní. Lukáš přináší do show prvky alžbětinského divadla, kdy je nejen dabérem Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše, ale dabuje i obě ženské postavy ansámblu – Dášenku Havlovou a Jiřinu Bohdalovou.

Michal Hnátek – loutkoherec

Herec a loutkoherec, člen a host několika souborů nejrůznějších žánrů. Vystupuje nejčastěji na zájezdech po republice v mnoha divadelních a hudebních projektech. V Praze jej můžete v současnosti vidět v Paláci Akropolis, Divadle v Rytířské nebo Divadle Kampa. Dříve hrál například v Rock Café, Divadle Na Prádle nebo Divadle Spejbla a Hurvínka. Hraje na bicí nástroje a někdy se pokouší i o jiné instrumenty.  Michal je nepostradatelným členem týmu nejen díky svému brilantnímu loutkohereckému umění, ale také pro to, že je náš pan prezident Zeman přeneseně i doslova „těžká váha“  a vydržet celé natáčení držet jeho loutku vážící přes pět kilogramů je úkol na kterého potřebujeme pořádného chlapa.

Dana Sobotková – loutkoherečka

Loutkoherečka, jedna ze zakládajících členek divadelního souboru Jabada, který si klade za cíl především tvorbu divadelních inscenací zaměřených na dětské publikum a rozvoj tradičního českého loutkářství. Kromě loutkoherectví se věnuje i programům pro děti i dospělé, které pořádá ve své kavárně.

Barbora „Babu“ Červenková – loutkoherečka

Babu je prostřední slabikou z divadelního spolku Jabada, které si založila s dvěma dalšími spolužačkami z VOŠH, kde studovala pod taktovkou Vítka Bruknera (Buchty a loutky) a Jakuba Huberta (Městské divadlo Kladno) obor loutkářské umění. V rámci Jabada se již pátým rokem věnuje loutkové tvorbě především pro děti. Kromě epizodních rolí (studánka, strom,hejno slepic) ji tak můžeme vidět hned v několika hlavních rolích, a to hladového vlka, slepice či kohouta alias kohoutosaura. Kromě loutkohraní se věnuje i softwarovému inženýrství.

Miška Vláčilová – loutkoherečka

Vystudovala AMU v Praze, obor Pantomima. Věnuje se především zpěvu, herectví, loutkoherectví, face paintingu (malování na obličej), chůzi na chůdách, pantomimě a jezdectví na koni.  Zúčastnila se také několika hereckých workshopů a seminářů mimo školu (např. s předním ruským režisérem Lvem Borisovičem Erenburgem a dalšími).

Ing. arch. Michael Hobza – architekt, autor scény a rekvizit, placový výtvarník

Michael Hobza je architekt s dlouholetou praxí. Jen v Krkonoších realizoval přes čtyřiadvacet projektů, zejména hotely, bytové domy, pensiony, kde se podílel na návrzích budov i interiérů. Dalšímjeho působištěm je jihomoravský Mikulov, kde se na zakázku Vladimíra Železného podílel na designu interiérů piaristického semináře (cena Design Centra za Interiér roku), pivnice u Golema a dalších budov. Vytvořil interiéry pro restaurace a bary Vysílače Ještěd, v Bojově navrhoval rodinné domy i pension „Spálený mlýn“. Vedle toho se věnuje uměleckému truhlářství a bytovému designu.

Zuzana Hnízdilová – autorka kostýmů a módní návrhářka

Po dokončení Střední školy uměleckého designu, obor návrhářství a modelování oděvu, se věnuje vlastní tvorbě a šití na zakázku pro své zákaznice. Samostatnou kapitolu tvoří zakázky na svatební a společenské šaty. Od roku 2012 tvoří limitované kolekce pod vlastní značkou Sukie a v roce 2014 rozšířila své kolekce o autorský šperk, který sama navrhuje a vyrábí. Spolupracovala s amatérskou divadelní skupinou Ztracená existence, pro kterou navrhla a vytvořila kostýmy. V roce 2013 otevřela, společně se dvěma spolužačkami z umělecké školy, boutique a mini galerii, ve kterém pořádá malé výstavy začínajících umělců a pro který tvoří limitované kolekce.

Zuzana Schreiberová – produkční

Zuzana si do projektu přinesla zkušenosti s administrativou a organizací nejrůznějších společenských akcí a konferencí, jak v komerční tak v neziskové a akademické sféře. Vedle produkce se věnuje i marketingu a public relations. Studuje doktorské studium v naším prezidentem tak milovaném oboru sociální antropologie, kde se specializuje na textovou narativní analýzu.Diskuse ke článku