nahoru

Divoké matky a jejich komunitní projekt pro vás a vaše spratky

Kateřina Kadlecová 3. února 2012 • 08:00
Divoké matky
Divoké matky
• foto: 
Vimeo.com

V reklamní agentuře by vám řekli, že takhle to nejde. Že prostě nemůžete vytvořit propagační video na volnočasové, vzdělávací, popíjecí a povídací centrum pro pražské maminky a jejich dětičky tak, že vezmete tři nastrojené pin-up girls / riot girrrls / mámy od dětí, necháte je za zvuku buřičského songu posprejovat zeď, čůrat na veřejnosti a vykřikovat výrazy jako „chcát, kurva, tady jsou všude hovna, do prdele“ atd.

Jenže ono to kupodivu jde. Dokázaly to herečka a tanečnice Kristýna Liška Boková, maskérka a vlasová designérka Barush Zik a ekonomka na mateřské Zuzana Kolková, když 27. ledna za přítomnosti nějakých sto padesáti hostů, gruzínské muziky a gruzínského koňaku slavnostně otevřely ve třech místnostech domu v Hybešově ulici číslo 2 v pražském Karlíně útulné útočiště pro nekuřáky, obyčejné občany, ale hlavně mámy s dětmi lačnými divadla, her, pohybu, poslechu, potlachu, knížeček, hračiček, šťáviček a černýho kafe.

 

Jsou to krásné prostory a krásná idea. Pokud se kavárna Divoké matky povede Bokovce a spol. aspoň způlky jako DIY spot, mají karlínské dámy s ratolestmi vyhráno.

 

 Klíčová slova: katerinakadlecova, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.