nahoru

V Brazílii padla první obvinění v případu hromadného znásilnění

ČTK, ref19. června 2016 • 11:57
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
• foto: 
profimedia.cz

V Brazílii bylo obviněno prvních sedm mužů v případu hromadného znásilnění šestnáctileté dívky, jehož záznam zveřejněný na internetu koncem května silně pobouřil veřejnost. Na násilném aktu se údajně podílelo kolem 30 mužů, policie vydala zatykač na všechny účastníky události, uvedla tamní média.

Případ před několika týdny otřásl Brazílií až po politické špičky. Na veřejnost se dostal díky videozáznamu umístěnému na sociální síti twitter, na němž byla zachycena část násilného činu.

Podle informace tamního listu Estado de Sao Paulo bylo nyní obviněno prvních sedm zřejmých pachatelů znásilnění, zatčeni ale byli zatím jen dva z nich.

Pět obviněných se údajně přímo podílelo na znásilnění dívky, která přišla do bytu svého přítele, byla pravděpodobně zdrogována a další den se probrala v jiném bytě obklopená skupinou mužů. Dva zbývající muži byli obviněni kvůli šíření videozáznamu, uvedl zpravodajský portál G1. Podezřelí pachatelé jsou podle jeho informací ve věku od 17 do 41 let a mohou být odsouzeni až k 15 letům vězení.

Případ vyvolal aktivitu mezi organizacemi na ochranu ženských práv, které dlouhodobě usilují o zlepšení ochrany před násilím na ženách. Podle vládní zprávy byla v Riu de Janeiro loni průměrně každé dvě hodiny znásilněna jedna žena, z toho 45 procent bylo ve věku 14 let nebo mladších.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře